Під декретною відпусткою увазі відпустку по пологам та вагітності, а також період по догляду за дитиною. Держава прагне забезпечити для таких жінок фінансову допомогу, незважаючи на їх соціальний статус.

Після відходу дами в декрет, їй покладено декретну відпустку, який чітко регламентований.

У зв’язку з такою радісною подією, як поява на світ дитини, жінці повинні покладатися певні виплати. Будь-яку даму, яка йде в декрет, повинен цікавити питання, як розраховуються декретні та який їх реальний розмір?

У 2017 році підвищення виплат за декретом не заплановано державою, а значить люди, які планують дитину, повинні це знати. Виплати залишаться на колишньому рівні.

Які підстави для отримання відпустки?

Декретна відпустка – це засноване законодавством час, протягом якого працездатність дами, що знаходиться в цікавому положенні, обмежена.

Для отримання матеріальних виплат майбутня мама повинна подати заяву з останнього місця роботи на строк до 6 місяців.

Який розмір щомісячних виплат в декреті у 2017 році?

До досягнення новонародженим дитиною віку 1,5 року ви маєте право на законні виплати від держави. Ці виплати носять назву допомоги по догляду за дитиною. Мінімальна розмір такої грошової компенсації буде складати 2500 рублів щомісяця.

Отримати цю виплату можна на місці, де ви працювали. Якщо до родів ви ніде не працювали, то отримувати допомогу доведеться в органах соціального захисту. Якщо до пологів майбутня мама не працювала ніде, то розмір щомісячних виплат буде в районі 4600 рублів.

Протягом якого строку покладені виплати за декретним відпустки?

Після того, як вашому малюкові виповнилося 1,5 року розмір щомісячних виплат скорочується на 40 відсотків. Також можливе повне припинення виплат.

Бувають і такі випадки, що після досягнення дитиною 1,5 роки, мама бажає і далі виховувати його будинку. Тоді декретна відпустка продовжується. Даний випадок передбачає виплату від держави матеріальної допомоги у розмірі 500 рублів щомісяця до того моменту, коли вашій дитині виповниться 3 роки.

Якщо ж на світ з’явилася двійня або трійня, то всі виплати автоматично продовжуються до того, як малюкам виповниться 3 роки.

Як вигідно піти у декрет?

Для початку необхідно сповістити начальника та всіх співробітників про те, що ви йдете в декретну відпустку. Періодично перевіряйте електронну пошту, щоб керівництво зрозуміло серйозність ваших намірів. Ідеальний варіант – організувати зустріч з керівництвом. Дайте зрозуміти, що вам не байдужа робота та, що ви плануєте далі працювати в тій компанії. Найімовірніше, це допоможе вам добитися збільшення терміну відпустки і збереження робочого місця.