Сімейна осередок суспільства може дати розкол з багатьох причин і розлучення стає одним з можливих вирішенням всіх проблем пов’язаних із спільною життям подружжя. Провести розлучення безболісно і з найменшими втратами не можливо, але можна зменшити напругу на нервову систему і прискорити процес для обох сторін.

Розлучення без проблем.

Розлучитися без труднощів можна, якщо існують такі умови:

• Головного болю при розлученні не виникає зовсім, якщо подружжя перед весіллям уклали контракт, у якому прописано все до найменших деталей на випадок розлучення. Будь-який юрист, маючи на руках такий документ, одразу обговорить з подружжям всі спірні питання.
• Якщо протягом подружнього життя немає спільних дітей неповнолітнього віку.
• Якщо не потрібно вирішувати майнові питання.
• Якщо на розлучення згодні обидві сторони, без варіантів.

У таких випадках подавши заяву в районне відділення Рагсу, вже через місяць розлучення відбудеться автоматично. Залишиться тільки піти і забрати свідоцтво про розлучення і поставити печатку в паспорті. Жіночій половині при цьому потрібно буде замінити всі документи, в яких фігурує прізвище чоловіка, бо практично всі жінки після розлучення беруть назад своє дівоче прізвище.

Розлучення з питаннями.

Якщо у подружжя виникають непорозуміння в питаннях про майно або шлюб має дітей, то така справа вирішується у судовому порядку. В позовній заяві в основному вказується дата і місце укладення шлюбу, наявність дітей та договір про їх зміст будь-якої із сторін. Будь-які інші вимоги від іншої сторони детально описуються і додаються до позову.

Додатки до позовної заяви на розлучення.

• Копія свідоцтва про народження неповнолітніх дітей.
• Копія свідоцтва про шлюб.
• Довідки про доходи подружжя на випадок отримання аліментів.
• Документи на нерухоме або інше майно, якщо друга половина має спірні питання за нього.

Не згода однієї половини на розлучення, може обернутися трьох місячних очікуванням засідання, які даються подружжю на випадок примирення. Якщо за цей час подружжя не прийшли до єдиної думки з питань аліментів, проживання дітей неповнолітнього віку, розділу майна, то такі питання вирішуються одночасно з питанням розірвання шлюбу.

Щоб знизити ризик незадоволеності і втрати нервових клітин під час розлучення варто звернутися за допомогою до грамотного адвоката. Юрист по цивільних справах зуміє правильно і відповідно до букви закону виконати всі підготовчі процедури до судового розгляду.