Широко відзначаються травневі свята дозволяють трохи розслабитися і привести деякі нагальні справи в порядок. Це може бути відпочинок на дачі або просто відпустку від робочої рутини з друзями на шашлики або на природі. Весняне тепло на травневі свята вже прогріє Землю для активного відпочинку у вигляді екскурсій або походів. А велика кількість вихідних днів дозволяють провести свята згідно своїм бажанням.

Святкові дні в травні 2017 року.

Згідно традиції в травні зазначаються День солідарності трудящих або ще це свято називають День весни і День Перемоги. З-за близького розташування святкових днів в календарі виходить велика наявність вихідних днів.

У 2017 році 1 травня випадає на понеділок, що означає законний вихідний у цей день. А от 9 травня випадає на вівторок, а тому як один день робочого тижня перед святом працювати не раціонально, то логічно припустити, що за 8 травня потрібно відпрацювати в суботу 6 травня, але по скороченому графіку, тому як передсвятковий день.

Вигода відпустки у травні.

Відповідно до законодавства, якщо святковий день випадає на відпустку, то працівник має право на додаткову відпускний день після того як відпустку закінчений.

Приклад — якщо взяти відпустку з 28 квітня по 12 травня, то можна отримати 2 додаткових вихідних. Вийти на роботу працівник повинен не 15 травня в понеділок, а 17 числа в середу з-за входження у відпустку травневих свят.

Варто врахувати, що подібне правило діє на підприємствах з п’яти денним робочим тижнем і восьми годинним робочим днем. В інших випадках можуть бути різні варіанти.

• Якщо працівник працювати на підприємстві, що вимагає обов’язкового виходу на роботу у встановлені дні, то ніякі свята тут не враховуються.
• Змінні працівники при оголошеному вихідному у святковий день, щоб уникнути погодження змін також виходять на роботу у встановлені строки, але мають невикористані дні відпустки.

При бажанні брати відпустку в місяці з великою кількістю свят варто врахувати, що святкові дні не підлягають оплаті і вигода становить лише продовження відпустки. Тому варто переглянути свої плани і подумати, може, має сенс перенести відпустку на інший час, ніж втратити певну кількість коштів на виплату відпускних. Крім того начальство завжди пильно стежить за тим, щоб працівники не витрачали робочий час задарма. Тому якщо з начальством дружби немає, то варто знайти справді вагому причину для такого відпустки.