Як виглядає битий піксель на телевізорі

Проблема битих пікселів зараз широко поширена серед покупців телевізорів і комп’ютерів, вона є однією з найбільш часто зустрічаються, тому особливо актуально помітити її ще на етапі вибору, а якщо ж така можливість втрачена, прийняти заходи по лікуванню» техніки.

Можна помітити битий піксель

Зміст статті

 • Можна помітити битий піксель
 • Як виглядає битий піксель на сучасному телевізорі
 • Чи можна позбутися

Як виглядає битий піксель на телевізорі Існують спеціальні тестові зображення для перевірки екрану на наявність битих пікселів, вони повністю заповнені якимось кольором, тому найменша відмінність буде відразу ж кидатися в очі.

Тому рекомендуємо завантажити таке на будь-який зручний носій і перед покупкою попросити продавця протестувати телевізор або монітор. Однак майте на увазі, що не в будь-якому магазині на це погодяться, можуть обґрунтувати відмову небезпекою перенесення вірусу з вашого пристрою. В такому випадку тільки вам вирішувати, ризикувати чи ні.

ВАЖЛИВО! Існують стандарти, згідно з яким певна кількість битих пікселів є нормою для тієї чи іншої техніки, тому такі випадки не класифікуються як шлюб і не підлягають поверненню і ремонту по гарантії. Тому до перевірки за цим параметром радимо підходити з особливою ретельністю.

Як виглядає битий піксель на сучасному телевізорі

Існують три різновиди даного дефекту:

 • біла крапка на чорному тлі;
 • чорний на білому;
 • субпиксельная проблема, що надає пікселю один незмінний колір.

Як виглядає битий піксель на телевізоріДля початку необхідно зрозуміти, за яким принципом працюють недеформовані пікселі. Кожен з них складається з трьох рендерінгу червоного, зеленого і синього кольору, їх комбінації між собою утворюють величезну кількість квітів і відтінків. Ступінь вираженості кожного з перерахованих трьох регулюється транзистором, распределяющим певну кількість електроенергії на кожну одиницю. Таким чином, будь-який збій у роботі транзистора може призвести до появи битих пікселів. На це можуть вплинути наступні причини:

 • перегрівання або переохолодження, що приводить до затвердіння того чи іншого субпікселя;
 • підвищена вологість, результатом якої, як правило, є білі пікселі;
 • перебої элекронапряжения, які можуть призвести до виходу з ладу транзистора;
 • порушення технології виготовлення;
 • довгий використання екрану для відображення картинки в статиці, підвищує ризик перегорання транзистора. Саме тому більшість телевізорів за замовчуванням відображають динамічну заставку, якщо відео довгий час стоїть на паузі;
 • будь-які пошкодження механічного характеру.

Чи можна позбутися

Існує три способи «лікування» екрану від означеної проблеми.

Як виглядає битий піксель на телевізоріПерший з них — фізичний. Візьміть звичайну ватяну паличку і акуратно притисніть місце розташування непрацюючого пікселя при виключеному телевізорі або моніторі. Через деякий час увімкніть пристрій для перевірки, при необхідності повторіть процедуру. За допомогою такого способу ви можете «посунути» рідкий кристал, зміщений зі свого місця з тих чи інших причин.

УВАГА! Він підходить тільки для невеликого скупчення битих пікселів. Якщо проблема розрослася до рівня точки до рівня плями, даний спосіб може призвести до його розростання!

Другий спосіб — програмний. Існують спеціалізовані утиліти (наприклад, JScreenFix), що працюють за наступною схемою: вони включають анімоване зображення, що складається з безлічі квітів, переміщаються з великою швидкістю. Програма працює протягом півгодини, потім необхідно повторювати процедуру через кожні 4 години. Також може знадобитися повторний «курс» в літній період, коли проблема може знову з’явитися з-за спеки.
Третій спосіб — ремонт. Проблеми, які полягають не в конкретному рідкому кристалі, а в роботі транзистора, самостійно усунути неможливо, тому вам знадобиться тільки допомога фахівця.