Як вирівняти дерев’яна підлога під ламінат – поетапна інструкція та способи

Як вирівняти деревяна підлога під ламінат  поетапна інструкція та способиЛамінат сьогодні є одним з найпопулярніших варіантів підлогового покриття. Його застосовують повсюдно, а фірми-виробники пропонують величезну кількість моделей і забарвлень ламелей. Однак не всі знають, що ключовим моментом у фінальній обробці підлоги є правильна підготовка підстави. Тому питання про те, як вирівняти дерев’яна підлога під ламінат, досить актуальне.

Чим вирівняти дерев’яна підлога?

Зміст статті

 • Чим вирівняти дерев’яна підлога?
 • За допомогою гіпсової стяжки
 • За допомогою підкладок
 • За допомогою плит ОСП
 • Чому підлогу обов’язково повинен бути рівним перед ламінатом?

Ламелі виготовлені таким способом, що закріплення їх відбувається за принципом «шип-паз». Спеціальна замкова система дозволяє легко і просто скласти цілісне полотно на поверхні підлоги. Якщо підготовлений чорнова підлога рівна, покриття буде довго служити і виглядати привабливо, незалежно від навантажень, які на нього впливають.

Зовсім інша ситуація складеться, якщо покласти ламінат на непідготовлені, нерівні дерев’яні дошки. Перепади висот призведуть до того, що ламелі почнуть провисати під впливом важких предметів або постійної ходьби людини. Замкова система також буде провисати, і піддаватися впливам, на які вона не розрахована. Таке покриття швидко вийде з ладу і прийде в непридатність.

Важливо! Перед покупкою ламінату і початком монтажу, варто переконатися в рівності дерев’яного чорнової підлоги. Якщо є перепади висот, необхідно провести вирівнювання.

Зробити вирівнювання можна кількома способами:

 • з допомогою гіпсової стяжки;
 • застосовуючи спеціальні підкладки;
 • настилаючи плити ОСП.

Як вирівняти деревяна підлога під ламінат  поетапна інструкція та способиКожна людина або спеціалізований майстер сам вибирає спосіб вирівнювання. Це залежить від типу приміщення, навантаження, яка в подальшому буде надаватися на підлогу, а також особистих уподобань господаря помешкання.

За допомогою гіпсової стяжки

Гіпсову стяжку застосовують в тому випадку, коли нерівності становлять не більше 1 див. Важливо знати, що гіпсовий розчин швидко твердіє. Тому роботи роблять дуже швидко.

Важливо! Перед початком слід ретельно перевірити міцність дощок. Якщо дерев’яні планки прогнили або нещільно прилягають одна до одної, такий спосіб категорично не підходить.

Основні етапи робіт полягають у наступному:

 • для початку закріплюють всі хитаються дерев’яні дошки;
 • потім стики між дошками промащують спеціальною грунтовкою по дереву або зробленої самостійно сумішшю клею ПВА і тирси, потрібно дати поверхні повністю висохнути;
 • після цього поверхню ретельно грунтують для забезпечення захисту від вологи;
 • далі поверхню підлоги застеляють поліетиленом до рівня встановлення ламінату в майбутньому і проклеюють стики скотчем, це необхідно для якісної гідроізоляції нового підлоги;
 • на підготовлену поверхню укладаються рівні плити ОСП, це забезпечить щільне прилягання до поверхні ламінату;
 • суміш готують по інструкції, яка додається до матеріалу і починають заливати на підготовлену поверхню від далекого кута;
 • після заливки поверхню наливна суміші розрівнюють спеціальним валиком або широким шпателем, робити це треба акуратно, щоб не пошкодити чутливу плівку.

Згодом залишиться тільки дати суміші повністю застигнути, після чого можна починати роботи з монтажу підлогового покриття. Така заливка дозволить домогтися рівної поверхні чорнової підлоги, завдяки якій ламінат прослужить довгі роки.

За допомогою підкладок

Як вирівняти деревяна підлога під ламінат  поетапна інструкція та способиЦей варіант вирівнювання використовується, якщо нерівності становлять близько 2-3 см від основи підлоги. Будівельники радять вибирати підклади не з великою товщиною, а краще укладати 2 листа з товщиною по 1 див. також опір на вигин буде набагато вище.

В якості підкладок використовуються різні непотрібні вже матеріали:

 • шматки старого ламелей;
 • фанерні обрізки;
 • ДСП;
 • дошки;
 • ОСП та інші.

По стінах розмічають олівцем точки майбутнього підлоги, заготовки розпилюють на квадрати невеликого розміру. У крайніх стін встановлюється декілька підкладок, потім встановлюються підклади в центрі кімнати. За допомогою будівельного правила чітко вивіряється рівень майбутньої підлоги. контролюється його рівність.

Далі заготовки викладають за зазначеними лініями і скріплюють саморізами. Після підготовки можна укласти на них перший лист фанери і перевірити його на предмет вигинів і провисань. Якщо все в порядку, роботи продовжують, викладаючи рівний чорнову підлогу.

Важливо! Головне, дотримуватися зазор 2 мм між листами фанери.

На першому шарі фанери креслять лінії закріплених подкладов, і починають викладати другий шар так, щоб перехрестя ліній першого шару припадав прямо в перший аркуш другого. Це забезпечить правильне розташування інших аркушів.

Після викладення всіх листів можна приступати до закріплення саморізами. Їх вкручують в отримані на розмітці квадрати. Якщо всі роботи зробити правильно, вийде рівна і тверда поверхня, яка надійно захистить ламінат від пошкоджень під час експлуатації.

За допомогою плит ОСП

Як вирівняти деревяна підлога під ламінат  поетапна інструкція та способиВирівнювання підлоги листами ОСП деякі фахівці вважають найефективнішим. Товсті плити деревно-стружкової матеріалу легко приховує всі нерівності, навіть досить великі. Такий варіант, при наявності певних навичок, можна легко зробити самостійно.

Важливо! Плити повинні бути тієї ж вологості, яка зазначається у кімнаті, де буде проводитися монтаж. В іншому випадку, матеріал може деформуватися протягом короткого часу, що зведе нанівець всі зусилля.

Звичайно плити викладають в два шари або беруть плити найбільшої товщини. Фахівці все ж радять застосовувати дві більш тонких плити, так жорсткість чорнової підлоги буде найбільш правильної для подальшого укладання ламінату.

Перший шар плит укладається за заздалегідь розлінованих мітках, при необхідності використовуються підклади з різних матеріалів. Вони допомагають приховати основні нерівності і великі перепади. Другий шар плит забезпечить надійну жорсткість і зробить підлога ідеально рівним в горизонтальній площині.

Чому підлогу обов’язково повинен бути рівним перед ламінатом?

Вирівнювання підлоги перед укладанням ламінату потрібно за двох основних причин. По-перше, 97% всіх проблем, що виникають з цим фінішним матеріалом обробки підлоги під час його експлуатації, відбуваються саме із-за неякісної підготовки чорнової підлоги. Замкові з’єднання ламелей при перепадах висот втрачають свою міцність і ламаються, що призводить підлогу в непридатність.

Як вирівняти деревяна підлога під ламінат  поетапна інструкція та способиТакож при нерівностях в чорновій підлозі ламінат постійно провисає при ходьбі по ньому. Наявні під фінішним покриттям порожнечі резонують, створюючи досить неприємний і голосний звук. У багатоквартирних будинках такий звук легко проникає по міжповерховим перекриттям залізобетонним і «радує» сусідів. Якщо протягом дня такий звук може трохи коробити, але не дратувати, то в нічні години він буде досить голосно звучати в квартирах сусідів, що призведе до конфліктів.

Саме тому вирівнювання підлоги як один з етапів фінішної обробки приміщення є одним з основних. Якісно виконані роботи не тільки дозволять покриттю служити довгі роки і е втрачати своїх зовнішніх якостей, але і забезпечать комфортне пересування по ламінату, без заподіяння незручностей сусідам і іншим мешканцям квартири.