Задавався ти питанням, чому ти працюєш, працюєш, а грошей все одно не вистачає? Звичайно, можна сказати, що із збільшенням прибутку, зростають і потреби. Але ж бувають люди, які при невеликих доходах і облаштовують будинок, і на відпочинок літають, та ще й відкладають.

Ми радимо тобі підійти до проблеми з іншого боку. Абстрагуйся поки що від думок про те, як заробити більше і зверни увагу на те, куди ти витрачаєш гроші. Дотримуйся ці 4 правила, і тобі завжди буде на все вистачати.

Як поводитися з грошима

 • Завжди плануй сімейний бюджет. Найкраще роби це письмово, щоб не забути про найнеобхідніших речах. Звичайно, раптові витрати завжди з’являються, але в такому разі тобі буде легше виділити на них гроші.
 • Якщо планувати для тебе занадто складно, просто завжди розділяй гроші на базові і твої особисті потреби.
 • У тому випадку, якщо ти не маєш постійного доходу або він носить сезонний характер (наприклад, ти задіяний у сільському господарстві) витрать 2 години свого часу і порахуй, скільки приблизно тобі необхідно грошей кожен місяць. Таким чином ти будеш впевнено себе почувати цілий рік і, наприклад, в лютому тобі не доведеться харчуватися хлібом з водою.
 • Розділи свою заробітну плату на 4 частини. І кожну тиждень не використовуй більше виділеної суми.
 • Крім того, завжди стався до грошей з повагою. Бережи їх акуратно: не розкидай по різних кишенях і не мни. Зберігай своє житло в чистоті і вчасно позбувайся непотрібних речей. За східними традиціями гроші ніколи не приходять в неохайний будинок.

  Зміни своє ставлення до грошей. Пам’ятай: вони не кінцева мета, а лише засіб її досягнення. Радимо тобі почитати книги «Багатий тато, бідний тато» Роберта Кіосакі і «найбагатша людина у Вавилоні», автором якої є Клейсон Джордж. Вони навчать тебе поводитися з грошима і допоможуть упорядкувати наявні знання.

  А книги Джима Рона надихнуть тебе на нові починання, тим самим і на отримання нових джерел доходу.

  Завжди розвивайся і плануй свої витрати. Поділися золотими правилами зі своїми друзями!

  Джерело