Як витримати Великий піст?

Як правильно тримати Великий піст? У 2018 році він триває з 19 лютого по 7 квітня. Важливо розуміти, що значення посту – не просто обмеження в раціоні. Воно полягає в покаянні і духовному оновленні.

Якщо немає в душі прагнення витримати піст, то обмеження в їжі будуть здаватися болісними, і це ні до чого хорошого в результаті не призведе.

Як починати тримати Великий піст?

Строгий піст не рекомендується дотримуватися маленьким дітям, вагітним і годуючим жінкам, а також хворим людям.

Не варто повністю відмовлятися від їжі і тим, хто раніше цього не робив, адже така стриманість може негативно позначитися на здоров’ї.

У будь-якому випадку про можливості дотримуватися строгий піст слід поговорити з вашим духівником і лікарем. Швидше за все, вони порадять вам починати з нетривалих постів (Петрова, потім Успенського і Різдвяного).

Що не можна під час Великого посту?

У ці дні забороняється включати в раціон продукти тваринного походження: м’ясо, рибу, яйця, молоко і всі продукти на його основі (вершкове масло, вершки, сир, сир та ін). Крім того, не можна вживати спиртні напої.

Як витримати Великий піст? Вам буде легше дотримуватися обмеження в харчуванні, якщо ви складете меню таким чином, щоб воно включало звичні для вас страви, проте без інгредієнтів, які мають тваринне походження.

Як правильно тримати Великий піст 2018 року?

По понеділках, середах і п’ятницях рекомендується вживати страви з сирих продуктів без рослинної олії. По вівторках і четвергах їдять їжу, що піддалася термічній обробці, без олії. По суботах і неділях можна додавати в їжу рослинну олію.

Перші чотири дні і останній тиждень вважаються самими строгими днями посту. У Чистий понеділок (у перший день посту – 19 лютого) віруючим рекомендується повністю відмовитися від їжі. У Страсну п’ятницю в 2018 році – 6 квітня) не можна приймати їжу до виносу плащаниці під час церковної служби.

Щоб ви могли заповнити недолік у раціоні корисних речовин, практично будь-якого забороненого продукту можна знайти аналогічну заміну.

Відмовившись від скоромної їжі, готуйте більше страв з квасолі і гороху. Вони містять багато рослинного білка, який чудово замінює білок тваринного походження.

Розповідаючи про те, чого не можна під час Великого посту, треба зауважити, що в цей період слід відмовитися від відвідування видовищних заходів, перегляду розважальних програм, інакше пост дотримуватися безглуздо.

Сподіваємося, що ви зможете знайти в цій статті відповіді на питання, що цікавлять вас, як витримати Великий піст.