Конструкції з телескопічними направляючими стали найпоширенішим рішенням для меблів, особливо кухонною. В процесі експлуатації іноді виникає необхідність повністю витягнути меблевий ящик з тумби. А просто так це зробити не вийде. Телескопічні направляючі є тим елементом, який не дає випасти пристрою при необережному русі. Це можна зробити, не пошкодивши конструкції, маючи мінімум знань і інструменту.

Особливості конструкції

Зміст статті

 • Особливості конструкції
 • Як витягти ящик повністю
 • Помилки, які ведуть до поломки, або чого робити не можна

Незважаючи на різноманітність фурнітури, всі напрямні схожі по своєму головному принципу – наявності двох планок, одна з яких кріпиться до площини тумби, а інша до висувному елементу. Всередині системи, між планками, знаходяться невеликі кульки, за рахунок яких забезпечується плавність ходу і довговічність конструкції. Основні відмінності можуть бути в глибині висунення:

 • Системи, де фурнітура не дозволяє висуватися повністю.
 • Механізм може висуватися повністю.
 • Сверхполное висунення. Систему зберігання можна витягнути за межі фасаду. Часто застосовуються в архівних стелажах.
 • Напрямні також існують чотирьох типорозмірів (найпоширеніший – 45 мм. висотою).
  Наявність доводчика, тобто спеціального блоку, який сам дотискає скриньку до повного закриття, робить фурнітуру більш комфортною, але революційних змін в конструкцію не вносить.

  Як витягти ящик повністю

  Ця операція може знадобитися для обслуговування фурнітури, але частіше за все із-за того, що якийсь предмет або ганчірка завалилися всередину і заважають повного закриття або висунення.

  Завдяки тому, що всі телескопічні направляючі принципово схожі по своєму пристрою, особливих відмінностей в їх зняття немає, незалежно від типорозмірів, системи висування, або наявності доводчика:

 • Потрібно витягти ящик повністю, наскільки дозволять напрямні.
 • В тому місці, де одна з планок фурнітури входить в іншу буде знаходитися пластиковий фіксатор, на нього треба натиснути, або повернути. Тут конструкції замку можуть відрізнятися, тому спосіб: натиснути або повернути, причому в одну або різні сторони, потрібно буде знайти досвідченим шляхом.
 • Проробивши таку операцію з двох сторін, потягнути механізм, і він легко висунеться повністю.
 • Важливо! При операціях з пластикової засувкою не докладати надмірних зусиль, можна зламати фіксатор. Можна допомагати тонкої викруткою, але краще все робити пальцями. Фіксатор повністю з направляючих не витягати!

  Помилки, які ведуть до поломки, або чого робити не можна

  Всі операції по зняттю потрібно проводити при повністю розвантажених ящиках. При витаскуванні, важкий ящик може пошкодити (погнути) направляючі, після чого їм важко буде дати правильні геометричні форми.

  Операцію з вилучення великих за розміром ящиків краще проводити вдвох, з причини, зазначеної вище.

  Не варто розбирати доводчики, самі направляючі, з–за наявності в них безлічі дрібних деталей.