Загальновідомо, що хороша тяга забезпечується якісним димоходом. Останній виступає одним з основних елементів, що відповідають за відсутність задимленості, більш низький витрата палива і швидкий нагрів повітря в приміщенні. Якщо ведеться будівництво будинку і лазні, то варто звернутися до майстра для виконання професійного монтажу. У випадку з ремонтом або переобладнанням печі оптимальним варіантом виступає виведення труб через поверхню стіни. Розберемося в даному питанні дещо детальніше.

Якими бувають димарі

Зміст статті

 • Якими бувають димарі
 • Розрахунки й правила установки труби від печі
 • Етапи монтажу труби через стіну

Діяльність з монтажу конструкції димовидалення досить складна, тому більшість власників заміського житла звертаються за професійними послугами майстрів, що практикують в даній області. Але, володіючи деякими навичками, роботу можна здійснити і самостійно. До того ж у продажу сьогодні є маса модульних конфігурацій, монтаж яких не представляє нічого складного.

ДОВІДКА! Всі димарі можна розділити на два види – з внутрішньою і зовнішньою системою. Вибір залежить безпосередньо від розташування опалювального пристрою і його модифікації.

Внутрішня система димовидалення дає можливість застосовувати паливо з максимальним коефіцієнтом корисної дії, оскільки теплова енергія віддається на всій протяжності труби. Але її монтаж ускладнюється тим, що необхідно додатково проробляти отвори в стельовому перекритті і покрівлі. Всі зазори в місцях з’єднання елементів конструкції повинні бути ретельно забиті для запобігання протікання і руйнування конструкції.

Зовнішня конструкція найбільш проста, тому кожен власник може особисто виконати всі роботи, скориставшись наведеними нижче рекомендаціями. Безперечною перевагою можна відзначити і зниження ризику виникнення протікання. Для зниження теплових втрат потрібно утеплити димар. Компактність розмірів дозволяє встановлювати опалювальні прилади навіть в невеликому приміщенні. Єдиним недоліком можна відзначити лише більший витрата палива.

Розрахунки й правила установки труби від печі

Перед початком виконання монтажних робіт важливо ознайомитися з основними правилами:

 • димар не можна прокладати в місцях проходження основних комунікаційних шляхів (каналізації, електроенергії та ін);
 • для зниження ступеня тепловтрати рекомендується більшу частину труби розташовувати всередині будівлі, а поверх труби встановлювати дефлектор для того, щоб опади не потрапляли всередину;
 • крок кріплення конструкції повинен бути до 1 метра для запобігання викривлення і виходу з ладу, а при проході через стінку ніяких стиків робити не можна;
 • нижню частину труби важливо забезпечити спеціальними трійниками, які необхідні для усунення конденсату — його утворення може істотно ускладнити процедуру розпалювання пічки;
 • верхівка труби повинна розташовуватися над покрівлею приблизно на 15-25 див.

Етапи монтажу труби через стіну

Процес монтажу димаря поділяється на кілька послідовних етапів. Після складання проекту можна приступати до робіт з встановлення системи димовидалення. За допомогою спеціального інструменту в стіні просвердлюється отвір. При цьому важливо використовувати відповідні насадки, які допоможуть запобігти утворенню тріщин на фасаді будівлі. Бетонні і цегляні стіни після створення отвори нічим додатково обробляти не потрібно, тільки закрити шпаклівкою для запобігання деградації стіни в майбутньому. Якщо ж у вас дерев’яні стіни, то їх варто попередньо захистити від перегріву та займання. Для цього можуть застосовуватися термостійкі ізоляційні матеріали, скловата або керамічні суміші.

Як все буде готово, можна приступити до складання елементів димоходу до зовнішньої сторони будівлі. Виконати це просто при виборі сучасних моделей конструкції. Нижче представлена орієнтовна схема складання димоходу.

На завершальному етапі слід протестувати зібрану систему димовидалення, щоб переконатися в правильності її функціонування та запобігання можливих проблем в майбутньому.

ВАЖЛИВО! Перед розпалюванням вогню слід переконатися в наявності тяги повітря. Сьогодні у продажу є практичні системи відведення диму, які практично повністю виключають допущення помилок при проведенні монтажних робіт.

Представлений вище порядок дій має масу переваг:

 • потрібна мінімальна кількість матеріалів для складання конструкції;
 • обсяг будівельних робіт мінімальний, що дозволяє виконати установку за відсутності професійних знань і навичок;
 • не потрібно деформувати поверхні стін будівлі.

І, наостанок, декілька порад від професіоналів:

 • при закупівлі елементів димоходу важливо врахувати, що більший діаметр труб тим потужніше буде функціонувати системи відведення диму;
 • оптимальна висота труби становить 5 метрів, але в кожному випадку вона індивідуальна;
 • висновок димовідводу краще робити з боку фронтонів;
 • якщо у вас дерев’яні стіни, то варто подбати про встановлення захисного екрану для запобігання пожежі.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зазначити, що власними силами цілком реально вивести трубу від печі через стіну. Але для досягнення більш швидкого результату і впевненості в надійності конструкції, рекомендується все-таки звертатися за кваліфікованою допомогою майстрів, які практикують у цій сфері не один рік.