Чи бували ви в такій ситуації: відкриваєте кухонний шафа, дістаєте борошно або крупу, а з ємності виповзають неприємні комахи. Дуже добре, якщо ви їх вчасно помітили, і вони ще не встигли поширитися по всьому крупам, але цілком імовірна ситуація, коли вони переточат всі ваші запаси. Тут цілком обґрунтовано виникає питання — як вивести жучків з кухонного шафи. Спробуємо розібратися що це за неждані гості і як з ними боротися.

Харчові жучки — як з ними боротися

Зміст статті

 • Харчові жучки — як з ними боротися
  • Чому заводяться харчові жучки
 • Як боротися з харчовою міллю
 • Що робити, якщо ви виявили борошняних жучків
 • Круп’яні жучки — небезпека для кухонних запасів
 • Профілактичні заходи

Найчастіше на кухні можуть залежати такі неприємні комахи-шкідники:

 • Кухонні моль.
 • Борошняні жучки.
 • Круп’яні жучки.
 • Кожен з них може принести велику шкоду ваших харчових запасів, незважаючи на те, що ніяких захворювань вони не переносять.

  ВАЖЛИВО. Якщо ви своєчасно виявите нежданих сусідів у вас є хороші шанси позбутися від них досить швидко і просто.

  Чому заводяться харчові жучки

  В першу чергу варто зрозуміти, звідки беруться ці комахи, адже найчастіше вони заводяться на дійсно чистих кухнях. Шляхів потрапляння в будинок кілька, перерахуємо основні з них:

 • Вони потрапляють у будинок через відкриті вікна і тріщини в них.
 • Заражені продукти, це можуть бути неякісні крупи.
 • Як правило, для проживання комахи вибирають місця, де міститься велика кількість їжі, також рассохшееся дерево сприятливе середовище проживання.

  Недостатньо добре закриті пакети з крупа — високий ризик попадання у них жучків. Також вони дуже швидко заводяться в спеціях і сухофруктах, макарони, чай і навіть кави.

  Як боротися з харчовою міллю

  Найчастіше при виявленні харчової молі у господині опускаються руки. Видовище — це неприємне. По всій крупі розповзаються неприємні черв’ячки і літає моль.

  Варто відзначити, що ці комахи поширюються не так активно, як їх побратими, але кладка яєць може бути здійснена в найнесподіваніших місцях. Які найчастіше є і важкодоступними. Щоб знайти крилатого шкідника, слід ретельно оглядати кімнату. У місцях їх проживання можна побачити кокони сіро-коричневого кольору, також це гусениці рожевого кольору. Продукти, в яких завелася міль непридатні для вживання в їжу, їх слід викинути. Тепер варто розібратися, як вивести моль з кухонних шаф, щоб надалі не викидати крупи. Можна приготувати суміш з цукрової пудри і бури. Це засіб отруїть не тільки комах, які спробують дане ласощі, але також і їхніх побратимів у гніздах, адже принесуть туди отруту на лапках.

  ВАЖЛИВО. Всі харчові продукти потрібно пересипати в банки і добре закрити.

  Що робити, якщо ви виявили борошняних жучків

  Поява мукоеда здатне істотно зіпсувати ваші харчові запаси. Якщо ви виявили, що борошно змінила свої звичні характеристики, тесть стала сірою, в ній утворилися грудочки як при вологості і вона змінила запах — це все свідчить про те, що в ній з’явилися нові мешканці.

  ВАЖЛИВО. Заражена борошно не повинна вживатися в їжу, це може бути небезпечно для вашого здоров’я. Такий продукт краще викинути.

  Актуальне питання, як вивести борошняних жучків з шафи? Щоб не допустити повторного зараження продуктів, всі полички в шафах варто обробити за допомогою порошку перитрума. Це натурального походження органічний інсектицид. Він безпечний для людей, але при цьому смертельно небезпечний для комах.

  ВАЖЛИВО. Препарат не знищує яйця жучків, тому необхідно буде проводити повторні обробки.

  Круп’яні жучки — небезпека для кухонних запасів

  Якщо в крупі ви також виявили комах, варто негайно прийняти заходи по їх знищенню. Це дозволить уникнути їх розмноження, збільшення популяції.

  Як вивести круп’яних жучків з шафи? Є кілька методів, але найбільш ефективним є примораживание круп в морозильній камері. Якщо крупа не дуже сильно заражена, допоможе і варіант прожарювання в духовій шафі протягом 15 хвилин при температурі 110 градусів.

  ВАЖЛИВО. Для того щоб надалі попередити розвиток цих комах, купуючи крупи і проносячи їх в будинок, відразу ж прокаливайте їх.

  З квасолі і бобів видалити комах можна затока солоною водою на кілька хвилин. Промийте продукт і після просто обсушіть.

  Профілактичні заходи

  З метою попередження ймовірності появи комах на кухні дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Слідкуйте за чистотою на кухні.
  • Щільно закривайте крупи.
  • Не купуйте продукти із запасом.
  • Провітрюйте шафи.
  • Не зберігайте крупи в кульках.