В той момент, коли був проданий перший кутовий диван, в дизайні житла настав щасливий час. На зміну стандартним прямим видами з окремими кріслами прийшло велика кількість конфігурацій м’яких меблів. Зібрані в єдине ціле елементи, повторюють периметр стін або служать для зонування великого простору. Витончено вирішуються складні дизайнерські завдання, а м’які меблі знаходить ще більше цінних споживчих якостей. Трансформація кутового дивана — це означає можливість отримати велике спальне місце, шляхом об’єднання розкладний і сусідній не розкладний частини.

ДОВІДКА! На фото — кутовий комплект на базі механізму акордеон, одного з найбільш надійних і зручних у користуванні. Знімні чохли і модуль кута з дерев’яною облицюванням, що може бути краще м’яких меблів, призначеної для комфортного життя.

У кутовий збірці механізм трансформації спального місця розташований на довгій стороні. Механізми щодня підбираються надійні, наприклад, дельфін, пантограф. Підійде і єврокнижка, якщо підлогове покриття міцне і не боїться роликів. Для нечастого використання обирають розкладачки – французьку чи американську. У них в основі металевий каркас з труби. Хоч трохи, але він відчувається через будь-матрац, який можна помістити всередину механізму.

Меблі для кухні все частіше розробляється у вигляді кухонного куточка.

Його розташовують з двох або з трьох сторін кухонного столу. Сидіння і спинки виконані з наповненням з ПІНОПОЛІУРЕТАНУ, оббивка з тканин прості у догляді. Часто використовується пластична екокожа. Під сидінням тумби для зберігання кухонних рушників і іншого.

ДОВІДКА! Для малогабаритних квартир буде актуальною модель кухонного куточка з розкладкою.

Які бувають кутові дивани?

Зміст статті

  • Які бувають кутові дивани?
  • Способи: як визначити правий або лівий кут дивана
  • Поради

Кожна велика меблева фабрика, яка виробляє власні моделі, розробляє кутові конфігурації. У цьому їм допомагає торгівля, безпосередньо від покупця приходять побажання тієї чи іншої збірки.

За формою кутові дивани можна розділити на кілька груп:

  • трикутні, вільний простір перед диваном можна описати, як рівносторонній трикутник;
  • комплект, з двома кутовими модулями, має П-подібну форму;
  • Г-подібна форма, схожа на однойменну букву. Одна з боків, значно довший. Хвіст меблів може представляти собою секцію з оттоманки;
  • складна, неправильна форма комплекту, може бути продиктована особливістю моделі. Такі моделі не завжди практичні, але виглядають дуже оригінально;

Кутові дивани зможуть розрізнятися по розташуванню кута:

  • кут розташований зліва. Конфігурація дивана схожа на англійську літеру L;
  • кут розташовується зліва. Силует меблів схожий з літерою Г;
  • універсальний кут. Його сторони майже рівні, сполучний кутовий елемент симетричний.

За бажанням замовника, конфігурація може бути змінена або збільшена, а кут можна переставити. За допомогою дизайнера складається план кімнати і склад меблів, яка заповнить простір найкращим чином.

Способи: як визначити правий або лівий кут дивана

В магазині може бути своя система визначення. Але для покупця важливо, щоб він сам розумів, який кут потрібен і одним із способів пояснив продавцю. Далі буде оформлений замовлення, до якого підшивається схема-малюнок розташування кута меблів з підписом клієнта.

Перший спосіб визначення кута. Роблячи вибір, потрібно сісти на довгу сторону, зазвичай вона з механізмом. Якщо коротка сторона розташована ліворуч, то це лівобічний диван, а якщо праворуч — правосторонній.

Спосіб другий визначення кута. Потрібно стати навпроти дивана. Якщо кут за ліву руку, то перед вами лівобічний кут, по праву – правобічний диван.

Модель, з елементом кута і схожими диванами по сторонах, називається універсальний кут. Для нього потрібно визначити, з якого боку буде механізм трансформації. Не зайвою буде інформація, яку площу в квартирі займе розкладений диван.

ДОВІДКА! Модель з універсальним кутом підійде любителям часто міняти обстановку. Для такої меблів легко знайти нове місце і змінити всю планування кімнати.

Поради

Виробники меблів, щороку радують новинками. Однією з цікавих останніх розробок м’яких меблів, можна вважати моделі, в яких є можливість змінити кут з правого на лівий і навпаки. Як правило, це м’які меблі зі знімними підлокітниками, простих форм.

Варіантів для зміни інтер’єру з таким диваном відразу стає більше.

Навіть звичайний Г-подібний диван можна розташувати інакше, ніж планувалося при покупці. Наприклад, довга сторона розташовується по стіні, а короткий хвіст виступає в центр кімнати. Меблі одразу стає центром композиції для кімнати. Таке планування привертає увагу своєю незвичністю. В інтер’єрі, де довга сторона кута розташована в центрі кімнати, відбувається зонування простору. Наприклад, у студії диван може розділити кімнату на вітальню-кінозал і кухню. Так розташовуючись на м’яких меблів, отримуємо відчуття окремого простору. Конфігурації, де об’єднано багато посадочних місць, добре підходять для великих віталень. На них дуже зручно розташуватися великою компанією. Дуже корисні будуть елементи з облицюванням з дерев’яних поверхонь або їх імітацією. Вони відіграють роль журнального столика.

Кутова конфігурація поєднує в собі кілька видів меблів. Достатньо один раз добре продумати м’які меблі і вона потім довгі роки буде радувати єдністю стилю і комфортом високого рівня.