Вибір гардеробу – важливий момент в житті кожної сучасної жінки, яка звикла за собою доглядати, завжди бездоганно виглядати. Важливо з’ясувати, як дізнатися свій розмір одягу, щоб не промахнутися з обновкою і остаточно не зіпсувати собі настрій. Вирахувати можна по відомим параметрам, головне – знати нескладні правила, нюанси.

Як дізнатися розмір одягу

Перш ніж придбати річ, її потрібно спочатку приміряти. Однак не завжди є така можливість, тим більше, якщо придбати в інтернет-магазині обновку. Визначення розміру одягу відбувається за основним параметром – у жінок це обхват або напівобхват грудей. Мірка знімається за самою випирає частини грудей, проте необхідно заздалегідь підготувати сантиметр (лінійка не підходить). Отримане вимірювання максимально наблизити до стандартним параметрам по міжнародній системі. Важливо не забувати, що стандартні таблиці представляють європейські і російські виміри.

Європейські розміри

Подивитися стандартні параметри предметів гардероба можна на етикетці, а виміряти реальні краще самостійно. Якщо торкнутися теми чоловіків, російський і європейський вимір нічим не відрізняються, а от в жіночих постатях переважають певні відмінності у значеннях. Якщо їх не знати, дамська покупка буде помилковою, бездумної. Європейські розміри одягу у жінок має свої особливості, не завжди зрозумілі вітчизняним покупцям. Підібрати відповідну річ можна по таблиці відповідностей.

Щоб не промахнутися з остаточним вибором, важливо дотримуватися двох основних правил – з’ясувати свої реальні мірки, визначити, за якою розмірної таблиці створював дизайнер конкретну лінію предметів гардероба. Якщо це європейські стандарти, ось хороший приклад: 38 європейський 44 відповідає російському, а в міжнародному співвідношенні отримав умовне позначення S.

Російські розміри

Якщо необхідно придбати костюм або куртку, саме час визначити виміри власної фігури. Російські розміри одягу включають параметри зросту, обхвату грудей, сідниць (стегон), які визначаються сантиметром. Перш ніж робити мірки, потрібно встати правильно – розправити плечі, стояти босоніж, а завмер виконувати від маківки до п’ят. Отримана цифра визначає зростання, часто відображена на етикетці. Об’єм талії і стегон заміряють за виступаючим зон цих областей фігури. У підсумку на бирці параметри вказуються приблизно так: 164-84-92, але все залежить від виробника.

Як визначити розмір одягу для жінки

Купити верхній одяг простіше, необхідно заздалегідь з’ясувати обсяг грудей. Так можна вибрати пальто, шубу, куртку. А от з вибором класичного плаття, кофти або светри з сорочкою справа йде набагато складніше. Якщо цікаво, як дізнатися розмір одягу жінці, потрібно знати певні правила, які цілком реально реалізувати в комфортній домашній обстановці:

 • Якщо знімати мірки, насамперед визначити зріст людини. Завмер виконувати в положенні стоячи босоніж з розправленими плечима.
 • Якщо це верх, рекомендується виміряти параметр плечей і об’єм грудей, для низу важливо знати обсяг стегон, зростання, прийнятну довжину виробу.
 • Межразмерная різниця в талії становить 3 см в меншу або більшу боку, для стегон – не більше 2 см, згідно стандартних таблиць вимірів.
 • Якщо вдалося обчислити реальні параметри, за ним купувати предмети гардероба. Менший завмер додає власниці повноту, більший – робить фігуру невиразною, повненькою.
 • Фігура може бути нестандартною, а людина дуже високий. Носити речі потрібно тільки у відповідності з переважним розміром. У таких випадках купувати вподобану річ тільки після індивідуальної примірки.
 • Таблиця розмірів жіночого одягу

  Вибирати верхній одяг потрібно тільки після попередньої мірки. Якщо немає такої можливості, краще виконати замір своєї фігури, після чого підібрати відповідне значення по стандартній таблиці. Дізнатися розмір одягу за параметрами простіше простого, головне знати – європейський чи російський показник потрібно. Детальніша таблиця розмірів одягу для жінок представлена нижче:

  обхват талії, см

  обхват стегна, см

  Обхват грудей, см

  Російський

  Європейський

  Американський

  Міжнародний

  60

  83

  75-85

  40

  34

  0

  XS

  66

  87

  86-90

  42

  36

  2

  S

  70

  92

  89-93

  44

  36-38

  4

  S/M

  76

  96

  91-95

  46

  38

  6

  M

  82

  100

  94-98

  48

  38-40

  8

  M/L

  88

  104

  96-100

  50

  40

  10

  L

  Як визначити розмір одягу для чоловіків

  Представникам чоловічої статі простіше підібрати одяг, оскільки отримані мірки однаково відповідають європейським, російським стандартам. Визначальним параметром є зростання, який важливо правильно виміряти в положенні стоячи з випрямленими ногами. Якщо цікаво, як дізнатися розмір одягу у чоловіка, важливо також враховувати спортивне або худорлява статура тіла. При зростанні вказується інтервал, наприклад, 178-182 см, важливо визначити реальне проміжне значення.

  Таблиця розмірів чоловічого одягу

  Якщо покупка замовляється в інтернеті, обов’язково знати розмір чоловіка, який реально визначити в домашній обстановці навіть без сторонньої допомоги. Отримані правильно цифри потрібно віднести до самого відповідного інтервалу серед табличних значень: допустимо менше верхнього параметра і більше нижньої. В іншому випадку, предмет гардероба розчарує після доставки, можливий обмін. Тому таблиця розмірів одягу для чоловіків докладно викладена нижче:

  Зріст, см

  Обхват грудей, см

  Обхват талії, см

  Довжина по боковому шву, см

  Російський

  162-166

  82-85

  70-73

  98-100

  42

  164-168

  84-87

  72-75

  99-101

  43

  166-170

  86-89

  74-77

  100-103

  44

  168-173

  90-93

  78-81

  102-104

  46

  171-176

  94-97

  82-85

  103-106

  48

  Як визначити розмір одягу дитини

  Правильно з’ясувати, який костюмчик буде дитині в пору, можна після виконання індивідуальних мірок. Головний вимір – зростання малюка. Використовується сантиметр, при цьому малюка покласти прямо – витягнути ніжки, опустити ручки вздовж корпусу, зафіксувати шию. Простіше з’ясувати, як визначити свій розмір, ніж обміряти свого маленького непосиду. Малюка потрібно чимось зайняти, щоб правильно зняти мірки. Ширина виробу оцінюється “на око”. З проблемою, як визначити розмір одягу дитини, можна звернутися до досвідчених матусь.

  Таблиця розмірів дитячого одягу

  Вибір дитячих предметів гардероба здійснюється за кількома табличних значень залежно від виробника. Це можуть бути європейські, російські, американські та китайські стандарти. Насамперед потрібно з’ясувати, яка фірма виготовила виріб, за якою сітці орієнтуватися. Після отримання цієї інформації потрібно таблиця розмірів дитячого одягу, з якої потрібно визначити за відомими параметрами підходящий завмер. Ось важливі показники:

  Вік дитини

  Зріст, см

  Російський вимір

  0-1 місяця

  50-56

  18

  1-3 місяці

  62-68

  20

  3-6 місяців

  68-74

  22

  6-9 місяців

  74-80

  24

  9-12 місяців

  80-86

  26

  Відео: як дізнатися свій розмір