Безумовно, кожна господиня хоче, щоб її кулінарні вироби готувалися як можна швидше. Саме відкритий вогонь робить апарат незвичайним.

Короткий опис відмінностей окремого духової шафи від духовки газової плити

Зміст статті

 • Короткий опис відмінностей окремого духової шафи від духовки газової плити
 • Як включити духовку газової плити
 • Принцип

Загалом, і той і інший мають однаковий набір функцій. Але в незалежному духовій шафі набагато більше режимів, тому і споживати електроенергію він буде більше. Однак суттєвою її перевагою буде те, що експлуатуватися націлена на тривалий час, завдяки сучасним технологіям. В ході виготовлення, використовуються такі високоякісні види металу, як оцинкована сталь. До того ж, не виникає проблем з вибором місця призначення, так як розташувати можна як над варильною поверхнею, так і окремо.

Якщо ви не застраховані від періодичних, так званих, стрибок електрики, то з таким пристроєм про це не варто турбуватися. Воно працює не залежно від наявності світла. У газових ж духовках одним з плюсів є висока швидкість приготування їжі. Це пояснюється моментальним нагріванням агрегату, що робить газову духовку у виграші перед електричної. Вироби в ній можливо приготувати в різних видів посудин. Крім цього, дану техніку можна придбати за відносно невелику суму грошей.

УВАГА! Незважаючи на простоту пристрою, варто ставитися до цього вибору з обережністю, так як висока ймовірність витоку газу або вибуху. Саме вона запалюється завдяки відкритого вогню.

Як включити духовку газової плити

Незважаючи на те, що виробники, які випускають техніку за помірними ціновими характеристиками, забезпечують їх виключно базовими функціями. Звичайно, більшості духових печей властиві газовий контроль для відключення введення газу і звуковий таймер, але запалювати агрегат потрібно суворо належним чином. Такий пристрій включити можливо як вручну, самостійно, так і за допомогою електричного палія. Ці способи по-іншому називають ще автоматичне включення і напівавтоматичне.

Розглянемо відразу два варіанти:

 • Для початку необхідно впевнитися, що плита підключена до мережі і перевірити безпомилковість підключення приладу до газового шлангу. Потім загляньте всі можливі схеми в техпаспорті або ж на самому пристрої. На цій основі виявити, яка взаємозв’язок конфорок і їх вимикачів, а так само з’єднання шлангів. Якщо у вас є кнопка електропідпалу, то спробуйте на неї натиснути. Далі, відкрийте дверцята духовки, уважно подивіться і висуньте металевий піддон, знаходиться точно всередині агрегату. Швидше за все, ви побачите один отвір, або два по боках. Воно потрібно для виходу полум’я від газу, який надходить. Варто потримати подачу газу, щоб не довелося його накопичення. Бажано стежити за цим як можна частіше. До нього/до них піднесіть сірник або запальничку. Коли полум’я почне з’являтися (це займе приблизно десять секунд, тільки тоді почне відбуватися процес перебування і займання речовини), трохи почекайте, щоб воно розподілялося по всіх довжині пальника. Далі акуратно закрийте дверцята. Буває так, що цей невеликий вогонь згасає за рахунок закритого простору. В такому випадку повторіть вище згадані махінації, але на цей раз побільше потримайте полум’я з відчиненими дверцятами. ДОВІДКА! Завжди тримайте дану техніку в чистоті, в іншому випадку всередині неї газ буде згоряти не повністю. Крім цього, приміщення, в якому знаходиться пристрій, коштує набагато частіше провітрювати.
 • Якщо ж у вас газова плита з відсутністю кнопки підпалу, то слід ґрунтуватися на наступну інструкцію. Спочатку необхідно повернути кран пальника і поставити необхідну температуру. Натиснути і утримувати кнопку подачі газу. Попередньо слід натиснути кнопку, яка зазвичай знаходиться з бічної сторони панелі, щоб запалити вогонь. Однак, якщо полум’я не з’являється в перші кілька секунд, то варто призупинити процес і почекати деякий час. Потім повторити вищеописані дії. Буває і так, що электроподжик несправний. В такому випадку потрібно ремонт. Варто не забувати, що пристрій є допустимо небезпечним, тому негайно потрібно з’ясувати, в чому полягає несправність і відразу ж це усунути. ВАЖЛИВО! Самостійно ликвидаторство будь-якої причини робити заборонено. Тільки фахівці газових служб здатні визначити і вилучити поломку.

Принцип

Загальна інструкція по включенню не залежно від типу:

 • За допомогою газового балона на трубі відчинити кран
 • Підібрати необхідну температуру
 • Або при використанні автоматичного підпалу, або завдяки повороту вентиля пальника запалити духовку
 • Здійснювати контроль над процесом введення газу
 • ВАЖЛИВО! Не варто утримувати дверцята духовки тривалий час.

  Якщо плита експлуатується вже далеко не перший рік, то варто залишити невеликий проміжок від самої дверцята агрегату. Достатньо однієї хвилини після її запалювання. Це слід зробити для своєї ж безпеки. І лише після цього можна поміщати всередину кулінарні витвори господині, після чого впритул притиснути стулку. Варто пам’ятати, що духова піч працює за рахунок газу. Тому в электропомещение він може запросто потрапити. Слід уважно перевіряти наявність полум’я в процесі готування. В іншому випадку, є ймовірність виникнення пожежі.

  Якщо все ж виникли проблеми при включенні духовки, то варто звернути увагу на наступні вірогідні поломки:

  • Може бути так, що забилася пальник. Справа в тому, що вогонь не може потрапити на датчик теплоконтроля. Отже, це призводить до гасіння. У такому результаті подій потрібно чистка деталі.
  • Так само, є ймовірність виснаження термопара. Це відбувається з-за того, що затьмарюється подача газу в духову піч.
  • Якщо трапляються різні пошкодження на газовому крані, то необхідно замінити старий матеріал на новий.
  • Найчастіше буває, коли у зв’язку з довгим виснаженим техніки, виникає непрацездатність таймера. Симптомами є або періодичне відключення техніки, або повне вимкнення. В обох обставин слід перевірити спочатку безперебійність термопари, а потім вже інші частини з послідовності з датчиком перевірки полум’я.
  • При нагріванні, а слідом за ним — потухании духовки, слід більш уважно відрегулювати полум’я на мінімальних засадах. Джерело проблеми — незакінчена прогрівання вогню, що і веде до автоматичного відключення вогню.

  УВАГА! Часті випадки, коли одна з частин пальника не подає полум’я. У таких ситуаціях необхідно відключити подачу газу. Далі освіжити приміщення і продовжити дії з початку запалювання. Для роботи печі вимагається повне займання.

  Деякі сучасні духовки підпалити буває дуже важко. Але зате, вони більш безпечні та функціональні. Головне — дотримання певної послідовності дій і уважне ставлення до подібної техніки.