Духовка являє собою один з найпоширеніших і необхідних побутових приладів на кухні. Вона дозволяє будь-якій господині приготувати смачні та корисні страви для святкового столу, так і для щоденного харчування всієї родини. Однак — це прилад підвищеної небезпеки, і він вимагає дотримання ряду правил при встановленні, підключенні і експлуатації.

Інструкція з експлуатації пристрою

Зміст статті

 • Інструкція з експлуатації пристрою
 • Перший запуск
 • Знайомство з основними функціями
 • Правила безпеки

Як включити духовку в електричній плиті? Як духова шафа, так і електроплита в цілому є потужними, а також досить небезпечними приладами. Тому кожен виробник намагається зробити максимально докладну і зрозумілу інструкцію до них.

Її обов’язково слід уважно вивчити перед першим використанням, і вдаватися до неї в подальшому по мірі необхідності. На що слід звернути особливу увагу:

 • Важливо установку і підключення, а також ремонт у разі необхідності довіряти тільки кваліфікованим фахівцям.
 • Для приготування їжі в духовій шафі рекомендується використовувати спеціальну вогнетривкий посуд (чавунні, керамічну, силіконову та ін).
 • Сама нижня частина духовки не призначена для приготування їжі, поставивши туди деко або інший посуд, ви ризикуєте зіпсувати нагрівач.
 • При установці температурного режиму прислухайтеся до рекомендацій, зазначених у рецепті до страви.
 • Після приготування їжі також рекомендується провітрювати приміщення від продуктів згоряння.
 • Увага! Перш ніж приступити до очищення духовки, обов’язково відключіть прилад від електромережі. При недотриманні цього простого правила існує ризик ураження електричним струмом.

  Перший запуск

  В першу чергу необхідно перевірити вміст духової шафи і витягти з нього все зайве.

  Далі необхідно вставити вилку в електричну розетку і встановити таймер на необхідний температурний режим. Якщо духова шафа використовується вперше, то його рекомендується «обпалити». Для цього прилад прогрівають при температурі від 120° до 150 °С порожнім протягом 20-30 хвилин.

  Потім можна відкрити двері і впустити свіже повітря. При подальшому використанні, після нагрівання до потрібної температури вставляють деко з продуктами.

  Увага! При використанні духової шафи слід пам’ятати про його сильному нагріванні. Доторк до його елементів без захисних рукавиць може призвести до серйозного термічного опіку.

  Після закінчення часу приготування страви ручку терморегулятора необхідно встановити в положення «0» і відключити прилад від мережі. Коли духовка охолоне, слід провести її очищення.

  Знайомство з основними функціями

  Основна функція духовки полягає у приготуванні різноманітних страв з м’яса, птиці, риби, різних кондитерських виробів і ін. При цьому основна перевага електроплити порівняно з газовою — це можливість виставляти точний температурний режим для приготування конкретного страви згідно з рецептом.

  При цьому більшість моделей електричних духовок оснащені такими елементами, що дають додаткові функції:

  • Таймер;
  • Будильник;
  • Верхній і нижній ТЕН.

  І будильник і таймер виставляються на певний час, необхідний для приготування їжі, але їх функціональне призначення відрізняється. Будильник сповіщає звуковим сигналом про закінчення встановленого часу і готовності страви, в той час як таймер вимикає режим підтримки температури після закінчення часу.

  Нижній нагрів використовують, щоб їжа не подгорала, він підходить для приготування продуктів, не вимагають високих температур, наприклад, запікання фруктів. Верхнє нагрівання дозволяє надати випічці апетитну золотисту скориночку.

  На сучасному ринку пропонуються і багатофункціональні духовки, які здатні не тільки готувати їжу, але й можуть бути використані для розігрівання страв, а також розморожування і засушування продуктів. При цьому застосовується слабкий нагрів обох Тенів відразу.

  Середній рівень найбільш підходить для рівномірного приготування страви зі всіх сторін.

  Задня стінка духовки в більш дорогих моделях може бути оснащена вентилятором, який забезпечує рівномірне приготування кількох страв, розміщених на різних рівнях.

  Якщо в сім’ї є маленькі діти, може виявитися марною додаткова функція автоматичної або механічної блокування дверцят.

  А також багатьом господиням припадуть до душі телескопічні направляючі, завдяки яким легко витягти решітки і лист, що знижує ризик отримання опіку.

  Правила безпеки

  Незалежно від виробника електричної плити і її моделі при використанні духовки необхідно ознайомитися і обов’язково дотримуватися наступні основні правила безпеки:

  • Не можна залишати на тривалий час працюючий прилад без нагляду;
  • Забороняється підпускати до включеного приладу дітей;
  • Слід проводити очищення духовки кожен раз після приготування в ній їжі, попередньо відключивши прилад від електромережі;
  • Для чищення використовувати тільки миючі засоби, дозволені інструкцією до приладу;
  • Остуджувати духовку тільки з закритою кришкою;
  • Не можна зберігати поруч з електроплитою горючі речовини;
  • Забороняється використовувати духовку не за призначенням, наприклад, для обігріву приміщення;
  • В разі поломки забороняється розбирати і ремонтувати прилад самостійно, необхідно користуватися послугами фахівців з ремонту.

  При дотриманні цих нехитрих правил духова шафа послужить вам довгі роки і буде радувати смачними і ароматними стравами!