Як включити газовий котел: перший запуск, особливості включення

Для забезпечення комфортного перебування в будь-якому будинку або квартирі потрібно мати хороше і якісне опалення. Там, де немає можливості або необхідності підключення до центральної системи подачі тепла в оселі, застосовуються автономні комплекси теплопостачання. Одним з таких є автономна газова установка для опалення.

Як запалити газовий котел? Газовий опалювальний комплекс встановлюється переважно в будинках, в квартирах застосовується настінний компактний бойлер. Монтаж і наладка здійснюється обов’язково тільки кваліфікованими фахівцями, так як неправильно підключений газове обладнання може призвести до сумних наслідків. Природний газ є дуже пальним і швидко займистою речовиною. Установки, що працюють на газі, обов’язково повинні бути виконані з належною якістю і надійністю.

Перший запуск газового котла

Зміст статті

 • Перший запуск газового котла
  • Як наповнити систему водою, видалення пробок
  • Стравливаем повітря
  • Опресовування контуру
  • Промивання пристрої
 • Особливості включення газового котла

Як включити газовий котел: перший запуск, особливості включенняПісля проведення монтажних робіт по збірці і установці системи газового опалення проводиться пусконалагоджувальні заходи. До їх складу входить проведення контрольного запуску пристрою в цілому. Метою є настоянка обладнання і всіх її елементів.

Як наповнити систему водою, видалення пробок

Як включити газовий котел: перший запуск, особливості включенняПерший пуск котла і прогрів внутрішньої системи опалення необхідний після монтажу нової системи опалення, а також його виконують, коли щорічно готують її після річного перебування в зберіганні. Перед включенням завжди проводиться зовнішній огляд обладнання.

У нього зазвичай входять:

 • Труби внутрішньої розводки;
 • Опалювальні радіатори;
 • Циркуляційні та підвищувальні насоси;
 • Комплект фільтрів;
 • Бак розширювальний;
 • Автоматична запірна арматура;
 • Блок безпеки;
 • Джерело автономного живлення, при пропажі електромережі.

Якщо позитивний огляд не виявив зауваження: наявність зовнішніх пошкоджень, освіти протікань прокладок і місць стикування труб або відсутності яких-небудь елементів, то можемо починати заповнення системи теплоносієм. Після заповнення, не забуваємо, уважно перевірити стан справності елементів і трубної розводки. Пошук і усунення вчасно знайденого протікання дуже важливі.

Варто неуважно поставитися до завдання, і в розпал опалювального сезону, коли за дверима на вулиці температура нижче нуля, раптом доведеться екстрено усувати аварійну ситуацію з повним або частковим відключенням опалення будинку. І може це статися не вдень, а вночі, коли всі сплять. Крім цього, надходить вода з прориву в змозі завдати істотної шкоди та шкоди майну.

Для заповнення теплоносієм опалювального комплексу відкриваємо кран централізованої подачі води. У різних моделях установок може відрізнятися розташування запірного пристрою, але, як правило, це кран, що знаходиться під котлом. Згідно з інструкцією з експлуатації по запуску обладнання кран відкривається, але не до кінця, це зменшує накопичення повітря в системі.

Виробляємо, відстежуємо нагнітання необхідного значення тиску за допомогою манометра. Цей прилад спеціально встановлений в котлі для контролю стану тиску. Якщо власного напору з централізованого водопроводу недостатньо до необхідного заповнення, включаємо повысительный насос, який служить для створення робочого тиску.

Після отримання приблизно півтори або дві атмосфера, вимикаємо насос. Якщо у системі немає насоса або він не передбачений, тоді підключаємо нагнітальний насос. Його завдання якраз при перших пусках забезпечити закачування теплоносія із створенням необхідного значення тиску в трубах.

Важливо! Особливості управління таким насосом вказані на панелі і в інструкції з експлуатації. Але найчастіше для цих заходів запрошуються фахівці зі своїм обладнанням.

При подачі води потрібно одночасно стежити за манометром. Якщо при заповненні відбувається зупинка або зниження тиску, значить, на лінії є несправність.

Стравливаем повітря

Як включити газовий котел: перший запуск, особливості включенняЯк розпалити газовий котел? Підбурювання повітряних пробок і залишкового повітря з системи виконується шляхом відкриття спеціальних спускових кранів. Вони встановлюються на радіаторах і верхніх точках комплексу опалення, в основному вони працюють в автоматичному режимі.

Це спеціальні сбросники, які при утворенні повітря в трубах накопичуються в них, і потім автоматично стравляются до появи води.

Їх встановлюють у верхніх точках розведення, так як повітря легше води і накопичується вгорі. Для виконання нагоді ганчірка, відро, набір викруток і ключів. Процедура займає близько 5 хвилин. Визначити, що повітря пішов, можна по зникненню вихідного повітря і появи постійно надходить води, якщо скидання виконується механічно. Тільки після цього можна закривати крани.

Опресовування контуру

Як включити газовий котел: перший запуск, особливості включенняОпресовування — дуже потрібне заходи. Часто, заповнивши робочий тиск, не можна визначити слабке місце. Саме з допомогою опресовування проводиться перевірка та виявлення його. Сенс полягає у підвищенні тиску, що перевищує робочий в два рази.

Виконується це водою або стисненим повітрям. Поки ще не проявилися проблеми відразу дають про себе знати. Це в будь-якому випадку добре, коли можна все вирішити і замінити до початку холодів.

Опресовування системи часто не проводиться через бажання заощадити. Але будьте обережні, цей захід є заходом, що забезпечує безвідмовність роботи. При випробуванні і перевірці після літнього періоду пристрою дуже важливо переконатися в його працездатності.

Промивання пристрої

Як включити газовий котел: перший запуск, особливості включенняЯк розпалити котел? Після проведення вищезазначених робіт проводиться промивка. Вона є обов’язковим і необхідним заходом. В системі після заповнення теплоносієм і опресовування накопичується багато сміття і металевої стружки. Це сміття повинен бути вимитий з труб і обладнання.

Для цього вода подається під тиском чотири атмосфери, кілька разів поспіль. Закінчується подача тільки після появи чистої відпрацьованої води. По закінченні розкриваються всі фільтри, і видаляється все зайве із фільтруючих елементів і сіточок.

Особливості включення газового котла

Як включити газовий котел: перший запуск, особливості включенняЯк включити газовий котел? При запуску керуйтеся правилами, зазначеними в паспорті, і враховуйте такі особливості роботи.

Як запустити газовий котел? Перерахуємо основні найбільш важливі особливості:

 • Особливу увагу варто звернути на те, що заповнення теплоносія рекомендується проводити при позитивних температурах у приміщеннях. А інакше можуть утворюватися пробки. Тому уважно перевірте, яка температура в приміщеннях будинку, немає заморожених ділянок трубопроводів в зимовий період.
 • Запуск самого котла виконуємо строго по інструкції, з дотриманням необхідної кількості часу при утриманні кнопки пуску, а інакше він може не запуститися. У різних моделей в паспортах завжди докладно описують порядок запуску.
 • Будьте особливо обережні при роботі з газовим обладнанням, так це дуже небезпечний вид палива, який відрізняється слабким запахом і високою вибухонебезпечністю. Не нехтуйте заходами безпеки при роботі з пристроєм, не порушуйте порядок роботи з ним.
 • При найменшому відхиленні від нормальної роботи відразу проводите заходи по ремонту і наладці устаткування, включаючи виклик спеціалізованого майстра.
 • Дотримуйтесь вимог по облаштуванню приміщення котельні і вентиляції. Від цього безпосередньо залежить ваша безпека перебування в будинку.
 • Підводячи підсумок, можна сказати, що газова опалювальна установка в даний час — одна з найпопулярніших пристроїв з автономних джерел опалення. Економічна складова завжди цікавить простого обивателя. Комунальні витрати забирають значну частину бюджету сім’ї. Зростання тарифів, з щорічною індексацією, призводить до поступового зростання рівня цін за послуги населенню.

  Споживач намагається знайти будь-яку можливість зменшити ці витрати. Вартість природного газу в даний час невисока, порівняно з іншими енергоресурсами. Тому вигідно газифікувати будинку і встановлювати систему опалення, яка працює на газі. Навіть якщо на період будівництва, встановлення та налагодження на неї/доводиться неабияк витратитися, то це згодом завжди окупається.