Мультиварка – сучасний кухонний прилад, що володіє великою кількістю автоматичних і ручних програм приготування різних страв. На додаток до стандартних режимів, виробники часто придумують нові функції і рецепти, що спрощує процес готування і дозволяє гарантовано отримати смачний результат. Щоб використовувати цю техніку з максимальною користю, необхідно розібратися у всіх її функціональних можливостях і режимах.

Як перший раз включити мультиварку

Зміст статті

 • Як перший раз включити мультиварку
  • Процес покроково для новачків
 • Як правильно вибирати і користуватися режимами мультиварки

Перед тим, як вибрати конкретну модель, необхідно вивчити всі її особливості та визначити, чи достатньо наявних функцій і які з них дійсно будуть часто використовуватися. Підібравши оптимальний варіант, варто ознайомитися з правилами експлуатації приладу і основними рекомендаціями по приготуванню страв.

Комплектація нової мультиварки зазвичай складається з внутрішньої чаші для продуктів, електричного механізму і спеціальних додаткових пристосувань (спеціальна ложка, резервуар для варіння на пару, і інші аксесуари). Конкретний набір залежить від обраної моделі і марки пристрою.

УВАГА! Якщо ви занесли нову електричну техніку з морозу в хату, не вмикайте її до тих пір, поки вона не зігріється до кімнатної температури.

Більш детальну інформацію по конкретній моделі слід уточнити в інструкції з експлуатації або у виробника. Мультиварки більш високої вартості зазвичай мають більше додаткових функцій, а також до них додається спеціальна книга рецептів, що дозволяє навіть без досвіду розібратися і приготувати будь-яку страву.

Процес покроково для новачків

Після придбання нового приладу в першу чергу необхідно переконатися в його справності і підготувати до подальшого використання.

Щоб включити мультиварку в перший раз, необхідно виконати наступні дії:

 • Зніміть з приладу упаковку і приберіть захисний папір між нагрівальним елементом і чашею мультиварки. З усіх елементів видаліть поліетиленові плівки.
 • Промийте внутрішню ємність, в яку закладаються продукти. Це допоможе прибрати всі заводські запахи. Після цього витріть пристрій насухо.
 • Увімкніть прилад у розетку.
 • Наповніть резервуар водою до мінімального рівня, накрийте кришкою і поставте режим підігріву.
 • Після завершення процесу подається спеціальний звуковий сигнал. Деякі мультиварки після цього переходять до режиму автоматичного підтримання температури і його слід зупинити кнопкою вимикання.

  ДОВІДКА! Деякі моделі не мають кнопки відключення, з-за чого потрібно кожен раз витягати їх після використання з розетки. На це варто звертати увагу під час вибору і покупки приладу.

  Ви можете також відразу налаштувати час, зазвичай кнопка для його установки знаходиться в головному меню приладу.

  Як правильно вибирати і користуватися режимами мультиварки

  У процесі приготування може знадобитися використання декількох різних режимів. Для перемикання між ними слід зупинити одну програму кнопкою вимикання і за допомогою меню вибрати наступний потрібний режим. По закінченні приготування страви вимкніть прилад або залиште його в режимі підігріву.

  Продукти завантажуються всередину і заливаються водою до максимально допустимого рівня. Зазвичай знімна чаша і можна її наповнювати до установки в прилад. Якщо перевищити рекомендований об’єм інгредієнтів, при нагріванні вони можуть просто вилитися за межі контейнера або засмітити клапан для пари.

  Щоб зберегти внутрішнє покриття чаші мультиварки, бажано змащувати його рослинним маслом або жиром. Якщо продукти пригорять, поверхня буде важче очистити і можна буде її пошкодити або подряпати.

  Більшість сучасних мультиварок володіють наступними стандартними режимами:

  • пароварка;
  • гасіння і запікання;
  • варіння каші;
  • випічка;
  • йогурти;
  • супи;
  • ручний режим.

  Для випікання хліба і пирогів слід змастити маслом поверхню чаші, посипати борошном, залити приготованим за рецептом тісто і включити режим «Випічка» або «Хліб».

  Якщо в мультиварці є відповідна функція, можна приготувати в ній йогурт. В невеликі баночки складаються всі необхідні інгредієнти: молоко, закваска, цукор. Все змішується і включається режим «Йогурт» на 8 годин. Щоб приготувати смачну кашу, крупа і рідина просто змішуються в чашу мультиварки і ставляться на спеціальний режим для варіння каш.

  При використанні автоматичних програм страви готуються по прикладеній інструкції і потрібно тільки точне дотримання дозувань. Для самостійного управління процесом готування існує режим «Мультиповар». З його допомогою можна регулювати температуру, встановлювати час і готувати страву за будь-яким рецептом.

  У багатьох сучасних пристроях є режими відкладеного старту і таймер. Вони дозволяють задати будь-який час початку програми і отримати готові або розігріті страви до точного терміну. Наприклад, мультиварка сама включиться з ранку і приготує сніданок, або розігріє вечерю до приходу гостей.

  Розібравшись з усіма загальними правилами і рекомендаціями по роботі з мультиваркою, можна в короткий термін навчитися готувати будь-які страви, користуючись автоматичними і регульованими режимами приготування. При цьому варто не забувати і про техніку безпеки. Не залишайте працюючий прилад без нагляду на тривалий час і акуратно доглядайте за поверхнею внутрішньої чаші. При необхідності можна буде придбати другу ємність, щоб готувати не витрачати час на підготовку ємності до приготування наступної страви.