Як влаштувати святкування на честь хрещення дитини?

У вашій родині очікується надзвичайна подія – хрестини малюка, і ви хочете влаштувати з цієї нагоди свято для близьких людей? Як відзначити хрещення дитини?

Прикрасьте квартиру за допомогою повітряних куль і паперових гірлянд. оформіть вітальний плакат: в середині великого аркуша ватману намалюйте сонечко і вклейте фото малюка. Наклейте або намалюйте невеликі зображення ангелів, хрестів, церковних куполів, голубів, залишивши багато порожнього місця. Повісьте ватман на стіну, попросіть гостей обвести свої долоні і написати в них побажання хрещеника.

Продумайте сценарій свята з нагоди хрещення вашої дитини з веселими іграми та конкурсами для гостей.

Сценарій святкування на хрещення дитини

Ми розповімо, як можна відсвяткувати хрещення дитини у великій компанії. Якщо на святі будуть діти, подбайте про те, щоб їм було чим зайнятися. Можна приготувати для них настільні ігри, розмальовки (краще на біблійну тематику), олівці та фломастери. Можна організувати для дітей рухливі ігри.

Свято, присвячений хрестин дитини розпочнеться з виступу ведучих:
– Дорогі гості! Сьогодні ми зібралися, щоб відзначити чудове подія – хрестини. І перш ніж почати наш вечір, я хотів би розповісти про це свято.

– Чи знаєте ви, що дні народження у старовину на Русі не відзначали? Починаючи з ХVII століття було прийнято святкувати іменини – дні пам’яті святих, на честь яких називали дітей за Святцями. А дні народження стали відзначати лише з ХІХ століття, причому в сім’ях знаті, а не селян.

– Ця традиція, як і звичай задувати свічки на тортах, що прийшла до нас із Західної Європи. Хрестини ж відзначали в нашій країні з давніх часів. Традиція цього свята нараховує кілька століть.

– Ми довго думали, як відсвяткувати хрестини дитини, і сьогодні хочемо привітати щасливих батьків за старовинним російським звичаєм.

– У світло (Ганни) і (Сергія)
Народилась дитинка.
Очі – ясні, губки – али,
Щічки – мов яблучка!
У свят водичку занурювали
Дороге дитятко,
Білим-біло сповивали
Пеленальним сувоєм.
Аллу стрічку на шийку
Так з крестильным хрестиком
Ласкаві руки надягали
З цією доброю піснею!

Потім за сценарієм святкування хрестин дитини може бути передбачено проведення конкурсів.

У конкурсі «Улюблена казка» хресні батьки та інші гості будуть по черзі перераховувати назви казок, які вони будуть розповідати малюкові. Виграє той, хто назве більше казок.

У конкурсі «Обереги» гостям потрібно буде виготовити стрічки-обереги для винуватця торжества. Кожній команді видається по довгій широкій стрічці і коробці з декоративними шпильками. Потрібно буде на швидкість закріпити шпильки на стрічках.

В конкурсі для бабусь «Як я онука назву» потрібно буде, роблячи крок, вимовляти ласкаве слово для малюка. Перемагає бабуся, яка зробить більше кроків.

Як відзначити хрещення дитини?

Розіграйте мініатюру, в якій візьмуть участь кілька осіб. У цій сценці на хрещення дитини мама малюка говорить хрещеним батькам, що їй потрібно терміново виїхати і просить:
– Закип’ятіть молоко, напоїть дитини, почитайте йому книжку і укласти його спати.

Вона йде. Потім дзвонить телефон (дінь-дінь), дитина плаче. На дзвінок потрібно відповісти, покачати дитини і почитати йому книжку. У цей час починає тікати молоко (учасник сценки тікає, а хрещений повинен його наздогнати). Дитина знову плаче, його треба напоїти молоком і покачати. Знову дзвонить телефон і т. д.

Нарешті, мама малюка повертається додому, каже, що хресні добре впоралися із завданнями, і вручає їм накази.

Хрещеної мами / хресному татові дозволяється наступне.

 • Любити і оберігати хрещеницю / хрещеника, як своє рідне дитя.
 • Наставляти хрещеника / хрещеницю у христовій вірі і молитися за нього.
 • Оточувати хрещеника / хрещеницю теплом і увагою, нічого не вимагаючи натомість.
 • Дарувати хрещенику / хрещениці подарунки.
 • Хрещеної мами / хрещеному батькові забороняється наступне.

 • Відмовлятися няньчити малюка.
 • Забувати вітати його з днем народження.
 • Балувати дитину занадто дорогими подарунками або грошима.
 • Подавати дитині поганий приклад.
 • Що ще можна влаштувати з нагоди хрестин дитини?

  Вважається, що в честь хрещення не потрібно проводити пишне застілля з великою кількістю спиртного, однак це не означає, що свято має пройти нудно. Можна запропонувати гостям безалкогольні напої. За столом на хрещення дитини ведучі можуть підняти тости за малюка і гостей.

  – Зібралися ми на хрестини,
  Ангелика іменини!
  Наш малюк на радість нам
  Був введений в священний храм.

  – Гості звані, сідайте,
  Гарненько почастуєтесь,
  Їжте-пийте не поспішаючи
  За здоров’я малюка!

  – У народі кажуть: «Якщо Бог цілує новонародженого в лоб – він стає філософом, якщо в уста – оратором, в ніжки – танцюристом, в долоні – майстром на всі руки». Нехай Бог не обійде увагою нашого хрещеника і обдарує його талантами! За це і піднімемо келихи!

  Потім ведучий оголошує, що пора подавати хрестильницю кашу і виносить… порожній горщик.
  – Виходить, гості дорогі, потрібно заплатити податок!

  За сценарієм святкування хрещення дитини присутні кладуть у горщик гроші, і ведучий передає їх батькам малюка зі словами:
  – А ось і невеликий материнський капітал нашому хрестику! Ну а тепер можна і кашу їсти.

  В старовину, відзначаючи хрещення дитини, до столу подавали не тільки обрядову страву – кутю, яку готували з додаванням молока, вершкового масла, яєць, меду та вершків, але й так звану хрестильницю кашу – гречану або пшоняну.

  Крупу для такої каші вимочували в молоці і теж готували на молоці з додаванням вершків. Молодому батькові подавали кашу, в яку додавали хрін, гірчицю і перець (щоб він відчув на собі, що значить випробувати тяготи пологів). На сучасних хрестинах також можна пригостити тата малюка порцією такої каші.

  Провідні:
  – Першою нашу кашу
  Откушает матуся!
  Їж, поправляйся,
  Сил набирайся!

  – І таткові ложечку!
  Жуй понемножечку.
  Кашка сильна,
  Кашка солона!
  Буде татусь знати,
  Як важко народжувати діточок!

  – Вам, тітки-дядьки,
  На всіх одна цебер!
  Їжте-доїдайте,
  Малюкові рости бажайте!

  Свято, присвячений хрестин дитини продовжать інші тости за батьків малюка, його хресних, бабусь та інших родичів. А на завершення свята гості вручать винуватцеві торжества свої подарунки.