Безліч обрядів на Івана Купала пов’язано з травами, які, як вважається, у цей день набувають особливі цілющі властивості.

Напередодні свята прийнято прикрашати будинки зеленню. Щоб захистити близьких від злих сил, у будинках розвішують трави-обереги: братків, кропиву, любисток, барвінок, полин.

У старовину дівчата плели вінки з квітів і обмінювалися ними з вужчими. Гадали, опускаючи вінки у воду. Вважалося, що якщо вінки пливуть по воді, то це обіцяє довге щасливе життя, а дівчатам віщує швидке заміжжя.

Як і з чого зробити вінок на Івана Купала 2017?

Округла форма вінка є символом вічності і сонця, яке дає життя всьому живому на землі.

Як можна сплести вінок на Івана Купала своїми руками? Нарвете свіжих квітів з довгими, гнучкими стеблами. Це можуть бути ромашки, кульбаба, волошки, конюшина і т. п.

Складіть разом два стебла квітки або з’єднайте в пучок кілька великих квіток. Візьміть наступний квітка, обмотайте його стебло навколо перших. Таким чином вплетіть всі квіти.

З’єднайте кінці вінка, вплетя закінчення стебел в основу вінка. Можна прикрасити місце з’єднання квіткою або бантом.

З чого краще робити вінок на Івана Купала? Щоб він вийшов міцним, вам знадобляться гілки дерев, польові трави, квіти, дріт і тейп-стрічка.

Можна використовувати гілочки берези, мишачий горошок, кульбаби, білий шипшина, тонконіг звичайний, звездчатку. Виберіть три види рослин і з’єднайте їх у пучки, закріплюючи підстави букетів на тонкому дроті тейп-стрічкою.

Потім укладіть пучки рослин хрест-навхрест і з’єднайте клейкою стрічкою. Сформуйте коло потрібного діаметру і з’єднайте кінець і початок вінка. У місці з’єднання прикрасьте його декоративною стрічкою.

Розповімо про іншому способі того, як на Івана Купала сплести вінок своїми руками. Зробіть каркас з дроту, зігнувши її в кільце. Потім оплетите основу тонкими гілочками дерев або чагарників, додайте живу зелень, квіти.

Такі плетуть вінки з барвінку, волошки, ромашки, червоного маку, папороті. Щоб вінок вийшов красивим, всі природні елементи декору кріплять у одному напрямку. Щоб закрити місця кріплення дроту, розмістіть тут банти, намиста та інші елементи декору.

Ще один варіант виготовлення вінка на Івана Купала. Його можна виготовити з гілок дерев. Краще використовувати гілки лози, верби чи берези.

Із заготовлених гілок сформуйте кільце. Перев’яжіть його тасьмою або міцною ниткою в тон гілок, а край закріпіть тонкої декоративною дротом або стрічкою. Потім вінок потрібно просушити близько тижня і оформити квітами.