Як встановити дитяче крісло: пристебнути, як кріпити, установка дитячого крісла на заднє сидіння, кріплення дитячого крісла в автомобілі ременями

Як встановити дитяче крісло: пристебнути, як кріпити, установка дитячого крісла на заднє сидіння, кріплення дитячого крісла в автомобілі ременямиДитяче крісло в автомобілі — річ обов’язкова, оскільки якщо з вами в машині дитина, яка не досягла 12-річного віку, будьте готові до накладення штрафу в 3000 р. Таке посилення правил цілком виправдано – при дорожньо-транспортній пригоді в 95% випадків життя маленького пасажира була врятована. Ця цифра цілком могла бути вищою, якби автокрісла для дітей завжди правильно встановлювалися. Купівля дорогого примірника часто вселяє оманливе відчуття надійності і безпеки, при цьому його фіксації належної уваги не приділяється. А те, що конструкція виробів стає все складніше, тільки погіршує ситуацію. Як встановити дитяче крісло, і закріпити його, щоб дитина була в безпеці?

Як встановити дитяче крісло на задньому сидінні?

Зміст статті

 • Як встановити дитяче крісло на задньому сидінні?
 • Доступні методи і схеми фіксації
  • Штатні ремені безпеки
   • Переваги і недоліки способу
  • Кріплення Isofix
   • Переваги і недоліки
 • Рекомендації з безпеки і посадки дитини в крісло

Кріплення крісла на задньому сидінні вважається найбільш безпечним, але на якій стороні його краще пристебнути? Зспеціалісти в один голос твердять, що місце за водійським сидінням – кращий варіант, але при цьому, дістаючи крісло звідти, ви з дитиною опиняєтеся на проїжджій частині. Інші ж експерти впевнені, що доцільніше розташувати виріб по центру заднього сидіння, оскільки ризик травмування у цьому випадку мінімальний. Безумовно, можна встановити виріб і на передньому сидінні, однак, подушка безпеки, якою оснащені більшість сучасних автомобілів, може заподіяти шкоду малюкові, тому її слід попередньо відключити.

Перед установкою необхідно впевнитися, що крісло підходить під вік і вагу дитини. Для цього вони розділені на кілька груп, які відрізняються за конструкційним особливостям, а також типами кріплення. Крім цього, крісла можуть розрізнятися за місцем фіксації. Існують наступні групи:

 • «0+» — дозволяють перевозити самих маленьких дітей, чия вага не перевищує 13 кг, при цьому комплектуються кількома підтримуючими опорами і системами фіксації.
 • «1» — призначені для перевезення маленьких пасажирів віком 1-4 роки з масою тіла 9-20 кг
 • Універсальна – чудово підійдуть для дітей, вага яких варіюється від 9 до 35 кг і можуть експлуатуватися довгий час. Це можливо завдяки гнучко настроюється системі регулювання крісла під ріст дитини.
 • «2/3» — використовуються для перевезення дітей, які важать від 18 до 35 кг.

Після вибору крісла слід звернути увагу на те, що кожне з них має свої особливості установки – група «0+» повинен кріпитися спинкою по напрямку руху автомобіля. Це вимоги техніки безпеки та рекомендації всіх виробників, при цьому дитина знаходиться в лежачому положенні. Група «1» пересувається сидячи, до того ж її, так само як і «2/3» можна встановлювати особою по ходу руху машини.

Як встановити дитяче крісло: пристебнути, як кріпити, установка дитячого крісла на заднє сидіння, кріплення дитячого крісла в автомобілі ременями

Доступні методи і схеми фіксації

Вибір кріплення залежить не тільки від вікової групи дитини, але також від того, як часто використовується автомобіль і де він зберігається. Якщо крісло буде постійно знаходитися в машині, то краще, якщо продавець встановить його відразу ж після покупки – це гарантує правильність і надійність монтажу. Однак, якщо авто ночує на майданчику, яка не охороняється – виріб доцільно забирати з собою додому. Що стосується фіксації, то різноманітність моделей дитячих крісел спричинило появу численних варіацій кріплення – деякі вироби володіють особливими системами, які безпосередньо зв’язуються з корпусом машини.

Штатні ремені безпеки

Метод кріплення штатними ременями безпеки найбільш популярний, оскільки ними обладнаний кожен автомобіль. Незважаючи на те що процедура проста, надійної її називають далеко не всі, до того ж довжини ременів може не вистачати, особливо якщо встановлюється крісло групи 0+».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. У разі якщо довжини ременів недостатньо, їх можна нарощувати, проте, не рекомендується робити це самостійно. Кращим рішенням буде звернутися до фахівців – в цьому випадку робота буде виконана у відповідності з технічними нормами і гарантувати безпеку дитини.

Процес монтажу є легким не для всіх автовласників, тому перед установкою слід вивчити інструкцію або схему, розташовану, як правило, безпосередньо на кріслі. Загалом, процес виглядає так:

Як встановити дитяче крісло: пристебнути, як кріпити, установка дитячого крісла на заднє сидіння, кріплення дитячого крісла в автомобілі ременямиЯкщо дитяче крісло встановлюється на заднє сидіння, переднє пасажирське відсувається максимально вперед, що надає свободу дій і комфорт. Якщо ж на пасажирське, то її фіксують у звичайному для їзди положенні. Якщо виріб кріпиться по ходу руху машини, то місця отвору для ременів позначаються червоним кольором, проти руху – синім. Безпосередньо перед установкою слід витягнути ремінь на всю довжину, щоб маніпулювати їм було зручніше. Групи крісел «0+» і «1» фіксуються ременем, продетым в спеціальні отвори і зафіксованим в замку. Натягування ременя проводиться після сильного вдавлювання крісла до сидіння автомобіля. Крісла групи «2/3» кріпиться ременями поверх дитини, які пропускаються в спеціальних місцях на корпусі, подстраиваемых під зріст пасажира. Заключним етапом є перевірка надійності фіксації ременем – при натягуванні допускається люфт в 1-2 див. Якщо ж це значення перевищено, то слід повторити процес установки повторно.

Переваги і недоліки способу

Основною перевагою є універсальність – ремені безпеки присутні у всіх машинах, без винятку. З їх допомогою можлива установка практично всіх крісел для дітей будь-якого віку, зросту і ваги. Вироби, що встановлюються з їх допомогою, доступні, до того ж їх можна кріпити як на задньому, так і на передніх сидіннях.

Поряд з плюсами, існують і мінуси. Процес кріплення непростий і нерідко ненадійний, оскільки автомобільні сидіння не відповідають дитячим крісел з геометрії. Виробів, які відносяться до групи «0+» часто довжини ременів просто не вистачає.

Кріплення Isofix

Як встановити дитяче крісло: пристебнути, як кріпити, установка дитячого крісла на заднє сидіння, кріплення дитячого крісла в автомобілі ременямиДані кріплення повинні бути у всіх автомобілях починаючи з 2011 року, що регламентовано європейським законодавством. Система складається з двох сталевих П-подібних петель, які знаходяться під сидіннями і жорстко прикріплені до каркаса авто на відстані 280 мм, а також двох замків, розташованих у кріслі. Стандартна конструкція дозволяє зафіксувати будь-яке крісло, при цьому ймовірність помилкової установки практично нульова. Підвищена надійність забезпечується додатковим ременем Top Tether, який кріпиться за скобу, розташовану на спинці задніх сидінь. Процес установки дитячого крісла дуже проста:

 • потрібно знайти П-образні петлі, а також зафіксувати напрямні для кронштейнів, якщо вони йдуть в комплекті з виробом;
 • кронштейни ховаються в скоби до клацання, після чого слід відрегулювати висоту наполегливої штанги, якщо вона є;
 • у випадку якщо виробником передбачено кріплення Top Tether, необхідно його зафіксувати.

Упор в підлогу, так само як і кріплення Top Tether призначений для нівелювання хлыстового удару, який можливий при аварії.

Переваги і недоліки

Надійність і простота монтажу є основними перевагами кріплення. Жорстка фіксація і швидка – рух крісла повністю виключено. Численні краш-тести свідчать про високий рівень захисту дитини в разі ДТП.

Якщо говорити про недоліки, то головне – висока вартість крісел. Крім того, їх вага значно більше, ніж звичайних виробів, до того ж установка можлива виключно на задньому сидінні. Універсальним рішення назвати не можна – далеко не всі автомобілі оснащені Isofix.

Рекомендації з безпеки і посадки дитини в крісло

При їзді водій не має можливості відволіктися на маленького пасажира, який може послабити або зовсім розстебнути ремені. Уникнути всіляких порушень заходів безпеки допоможуть кілька простих порад:

 • Посадки дитини в крісло повинна передувати перевірка всіх кріплень, ремінців, фіксаторів, а також їх справної роботи. Не повинно бути послаблень, потертостей тощо;
 • Малюк надійно фіксується ремінцями, які повинні щільно його утримувати, але не здавлювати при цьому;
 • Ремені повинні бути міцно затягнуті, що також стосується і додаткових ремінців, якими оснащуються деякі моделі крісел;
 • Окрему увагу слід приділити голові дитини – вона не повинна кидатися з боку в бік при їзді.
 • Незайвим буде брати з собою під час поїздки іграшки, які відволікають дитину. В ідеалі, якщо крісло купується до народження дитини – це дозволить витратити деякий час на його вивчення, попрактикуватися в установці.

  Як встановити дитяче крісло: пристебнути, як кріпити, установка дитячого крісла на заднє сидіння, кріплення дитячого крісла в автомобілі ременями