Полотенцесушитель — це такий елемент, який, швидше за все, був присутній у кожній радянській квартирі. Сьогодні ж вони кардинально змінилися і стали ще більш зручними. На нього можна вішати вологі речі, які необхідно просушити. До певного періоду експлуатувалися тільки водяні конструкції, які були приєднані до загального водопостачання. Це було дуже незручно, адже жорстка прив’язка до загального стояка ускладнював їх перенесення або заміну. Сучасний ринок пропонує нові рушникосушки, які можна встановлювати в будь-якому зручному місці.

Монтаж електричного полотенцесушителя своїми рукам

Зміст статті

 • Монтаж електричного полотенцесушителя своїми рукам
 • Підключення електричного полотенцесушителя
  • Прості схеми підключення
  • Рекомендовані схеми підключення
  • Завідомо неробочі схеми підключення

В першу чергу необхідно визначитись, в якому місці ви будете здійснювати монтаж даної конструкції. Перш ніж встановити електричний прилад самостійно, слід ретельно продумати розташування, адже важливо зручність використання, а також загальний дизайн приміщення не повинен бути порушений. Найчастіше полотенцесушитель розташовується біля умивальників. Не варто забувати, що прилад необхідно буде підключити до електроживлення.

ВАЖЛИВО. Якщо у ванній кімнаті не прокладена проводка і не встановлена розетка для підключення рушникосушки необхідно буде прокладати кабель в електротехнічному коробі.

Кабель потрібно вибирати з подвійною ізоляцією, а переріз повинен бути не менше 2,5 мм2. Розетку вибирайте з захистом від бризок.

ДОВІДКА. Відповідна розетка буде мати маркування на тильному боці з двох цифр, і друга з них повинна бути 4 або 5.

Монтаж до стіни виробляється трьома або чотирма шурупами за допомогою пластикових дюбелів і шурупів. Кріплення варто вибирати оцинкований або з нержавійки. Алгоритм монтажу, наступний:

 • Прикладіть конструкцію у місці кріплення і відзначте в якому місці зробите перший отвір.
 • Просвердлите отвір. Встановіть дюбель і наживите шурупів конструкцію. Відзначте місце наступного отвори.
 • Також прихопіть полотенцесушитель у другому отворі і зробіть залишилися отвори. Закріпіть прилад.
 • Будьте обережні, щоб не пошкодити прилад. Якщо є можливість, виконуйте монтаж в захисній плівці на трубах, і зніміть її вже після того, як конструкція буде надійно прикріплена на своє місце.

  Підключення електричного полотенцесушителя

  Як вже було зазначено, раніше дані пристрої були частиною систем водопостачання та їх правильній роботі практично нічого не могло перешкодити. Не змінювалося гідравлічний опір в трубі навіть в результаті подовження магістралі.

  Прості схеми підключення

  Найбільш примітивною схемою є та, яку багато бачили в своїх ванних кімнатах. Коли полотенцесушитель є частиною стояка гарячого водопостачання. Саме завдяки простоті і надійності даного типу підключення власники квартир найчастіше вибирають саме його.

  Досить буде знайти сучасну модель пристрою, де дотримано необхідне міжосьова відстань і діаметр труб, щоб не допустити звуження стояка.

  Рекомендовані схеми підключення

  Крім стандартної схеми підключення є і інші, які також добре себе проявляють в експлуатації. При їх правильному виконанні полотенцесушитель буде справлятися з покладеними на нього завданнями.

 • Бокове підключення. Майстри радять вибирати дану схему в більшості випадків. Немає залежності від напору води в стояку та її швидкості руху. Не має значення відстань від стояка. Якщо пристрій підключено правильно, не доведеться стравлювати повітря, після тимчасового відключення води.
 • Нижнє підключення. Даний метод підключення затребуваний з тієї причини, що він дає можливість приховати комунікації, при цьому не доведеться виконувати до кардинальних заходів. Також, варто відзначити, що дуже багато моделей створені саме під таке підключення. Ця схема не менш ефективна, ніж схема бічного або діагонального підключення.
 • Завідомо неробочі схеми підключення

  Деякі майстри в гонитві за привабливим зовнішнім оформленням або в силу економії простору приміщення вибирають нерозумні схеми підключення таких пристроїв. Це може стати причиною того, що при правильному функціонуванні всіх систем, пристрій не буде нагріватися.

 • Не можна, щоб на верхній ділянці був горб або арка, це неодмінно призведе до того, що станеться повітря в системі системи і припиниться циркуляція через полотенцесушитель.
 • Неприпустимо виконувати монтаж нижнього відведення на рівні нижче крайньої нижньої точки конструкції.
 • При організації нижній підводки, схема також буде неефективною.
 • Це основні помилки, які допускають деякі домашні майстри по недосвідченості. Щоб вам з ними не зіткнуться, рекомендовано вибирати найбільш поширені схеми підключення полотенцесушителя і не вигадувати нічого нового.