Сучасний ринок будматеріалів пропонує великий асортимент сантехніки і меблів для обладнання ванних кімнат на будь-який смак. Найбільш затребуваними серед споживачів стають моделі умивальників з тумбами. Вони маскують підведення комунікацій, гармонійно вписуючись в будь-який інтер’єр, а також зручні в експлуатації. Висувні ящики і вбудовані полиці додатково використовуються для зберігання побутової хімії та косметичних засобів. Монтаж конструкції слід доручити фахівцям або здійснити самостійно при наявності відповідних інструментів і навичок.

Як вибрати місце для установки раковини з тумбою

Зміст статті

 • Як вибрати місце для установки раковини з тумбою
 • Правильна установка раковини з тумбою
 • Особливості установки підвісної шафки у ванній
 • Загальні рекомендації

Перед поїздкою в магазин за умивальником необхідно виміряти місце для його установки і тільки після цього придбати виріб відповідних габаритів, яким буде комфортно користуватися. Зазвичай монтаж нової раковини здійснюють на місці колишньої виходячи зі схеми прокладених комунікацій. Проте цей варіант не підійде під час перепланування ванної кімнати, або коли водопостачання ще не проведено. В даному випадку необхідно уважно виміряти і поділити кімнату на секції, щоб раціонально розташувати сантехнічне обладнання, меблі та аксесуари. Вибираючи місце для тумби, враховуйте наступні нюанси:

 • Місце під встановлення умивальника визначають до того, як будуть проведені монтажні роботи.
 • Важливо заздалегідь спроектувати і розрахувати рівень виведення фітингів водопроводу.
 • Щоб тумба не заважала труб, що знаходяться в стіні, доведеться дещо змістити або обрізати полиці. Вирізи потрібно робити акуратно, щоб не зіпсувати зовнішню поверхню меблів.
 • Якщо каналізація розташована поруч з підлоговим покриттям, дно виробу також підрізають, щоб можна було з’єднати каналізаційну трубу і сифон. Крайку отриманого отвору варто обробити захисним складом.
 • Трубопровід під воду і каналізацію по можливості рекомендується розташовувати разом.
 • Правильна установка раковини з тумбою

  Після того, як вибрано оптимальне місце для раковини, потрібно придбати виріб відповідних розмірів. Установка раковини і тумби буде складатися з наступних кроків:

  • збірка;
  • кріплення конструкції;
  • підключення до інженерних систем.

  Зазвичай корпусні меблі комплектується всіма необхідними кріпленнями, фурнітурою та інструкцією, яку потрібно уважно вивчити і слідувати їй, щоб уникнути помилок. Зібрану тумбу поміщають в передбачуване місце розташування і перевіряють, чи все підходить за габаритами. У разі необхідності за допомогою ножівки проробляються отвори для труб, щоб можна було безперешкодно встановити конструкцію.

  ДОВІДКА! В процесі установки необхідно стежити, щоб всі деталі були ретельно закріплені, так як після монтажу раковини буде складно підтягнути шурупи.

  Збірка раковини починається з розмітки на стіні. Горизонтальне положення раковини перевіряють за допомогою рівня і при необхідності регулюють висоту ніжок тумби. Після цього на стіні відзначають місця кріплення умивальника і роблять отвори, що відповідають розмірам кріплень. Фіксується умивальник на міцних анкерних гвинтах або шпильки з металу.

  Сама тумба прикріплюється до стіни за допомогою дюбелів або силікону. Після установки тумби монтують змішувач і приєднують його до інженерних систем за допомогою накидних гайок. В кінці здійснюють підключення сифона до труби каналізації.

  УВАГА! Щілини, які утворюються в місцях з’єднання, потрібно змастити спеціальним герметиком, щоб уникнути протікання.

  Через деякий час можна буде користуватися раковиною, переконавшись у тому, що нічого не протікає. При виявленні протікання необхідно відключити воду, розібрати конструкцію і усунути причину (подмотать ущільнюючої стрічки), після чого все зібрати і повторити спробу.

  При бажанні на стіні над раковиною можна розмістити дзеркало. Для естетичного поєднання краще відразу купити тумбу в комплекті з ним.

  Особливості установки підвісної шафки у ванній

  Оригінальним рішенням дизайнерів є розміщення навісний тумби з раковиною в приміщенні ванної кімнати. Основа повинна бути досить міцним, тому установка можлива тільки на бетонній або цегляній стіні.

  ВАЖЛИВО! Підвісні раковини можна кріпити на вагонку, гіпсокартонні конструкції та інші поверхні, що володіють низькою міцністю.

  Процес встановлення підвісних конструкцій відрізняється. Необхідно врахувати деякі нюанси. Для початку потрібно визначитися з тим, де буде розташовуватися тумба, і зробити позначки під отвори для кріплень.

  УВАГА! Так як у підвісної конструкції не передбачені регульовані ніжки, точна розмітка має дуже велике значення.

  Вибираючи висоту розміщення умивальника, потрібно врахувати, чи є в домі діти або високі дорослі, щоб всім було зручно користуватися раковиною. Наступними етапами монтажу є свердління отворів і встановлення дюбелів. Далі збираємо корпус тумби, дотримуючись інструкції виробника.

  Зібраний корпус кріплять до стіни за допомогою рівнеміра перевіряють його положення. Установка розсувних дверей і висувних конструкцій здійснюється вже після того, як корпус буде остаточно зафіксовано. Що стосується самого умивальника, зазвичай у навісних моделях він фіксується в конструкції тумби, але іноді і кріпиться до стіни для більшої міцності.

  Загальні рекомендації

  Раковина, вбудована в тумбу, повинна гармонійно виглядати в загальному дизайні приміщення, а також бути міцною і функціональної для довгої і комфортної експлуатації. Особливу увагу слід приділити кріпленням, щоб конструкція раптово не розвалилася.

  Рекомендується купувати готові комплекти з вбудованою раковиною, інакше можна зіткнутися з невідповідністю розмірів. Вибираючи виріб, важливо звертати увагу не тільки на його висоту і зовнішній вигляд, але і на ширину, щоб дверки тумби могли вільно відкриватися в невеликому просторі ванної кімнати.

  Що стосується правильної установки сантехнічного обладнання, її можна здійснити самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Головне грамотно визначити місце розташування раковини, вибрати відповідну модель і здійснити монтаж, слідуючи всім інструкціям.