Неоднорідне і складне поняття, що включає в себе кілька факторів, є сила тяги. Цей параметр повинен знаходитися на вищому рівні для того, щоб апарат працював стабільно. На те, як генерується енергія, і горить паливо впливає нормативне відхилення показників сили тяги. Найчастіше господарі твердопаливних котлів стикаються з такою проблемою, якщо спостерігаються порушення у монтажних роботах. Завбачливі люди разом з обладнанням набувають регулятор тяги для того, щоб не стикатися з такою проблемою.

Як правильно встановити регулятор тяги на котел

Зміст статті

 • Як правильно встановити регулятор тяги на котел
  • Що потрібно для установки
  • Схема установки регулятора
 • Як налаштувати регулятор після установки
 • Як правильно вибрати регулятор тяги
 • Функції обладнання

Термостат один з найголовніших елементів у регуляторі тяги. Він знаходиться всередині циліндричного корпусу, він має механічну зв’язок з важелем і ланцюжком. Термостат має вигляд герметичній колби, всередині неї термочутливий рідина, яка розширюється під час нагрівання. Елемент знаходиться безпосередньо з тієї сторони, яка контактує з обладнанням.

Що потрібно для установки

Для установки регулятора тяги в твердопаливний котел потрібно:

 • саморобний або придбаний регулятор тяги;
 • твердопаливні обладнання;
 • інструменти;
 • саморізи.

Схема установки регулятора

Регулятор з’єднується зі штуцером в котлі внутрішньою і зовнішньою різьбою. Для ущільнення різьби використовується спеціальний герметик. В залежності від того куди спрямований наконечник стерженька проводиться установка приладу.

Транспортувальні трубу, виготовлену з пластику прибирають з обладнання. На її місце передньою стороною встановлюється шестигранний важіль. У ньому не повинно бути отвори. Під час затягування гвинта при фіксації стерженька необхідно стежити за тим, щоб його плече перебувало близько до горизонтально розташованого шестиграннику, а протилежний кінець повинен розташовуватися вище ланцюга котлової дверцята. В отвір важеля регулятора вставляється великий гачок, який нерухомо з’єднаний з ланцюжком. Вільний гачок повинен з’єднати залишився кінець ланцюжка. Після цього перевіряється (з допомогою повороту кнопки), вільно рухається важіль і ланцюжок. Якщо встановлювати регулятор горизонтально, то необхідно вирівнювати його по білій шкалі. По червоній шкалі орієнтуються при установці приладу в інших положеннях.

Важливо! Встановлювати прилад необхідно саме так, як написано в інструкції, середнього рішення не повинно бути ні в якому разі.

Як налаштувати регулятор після установки

Для того щоб правильно налаштувати прилад після його установки необхідно в точності слідувати інструкції:

 • Дверцята котла відкрити і не закривати ланцюжком. Це робиться для того, щоб впустити повітря.
 • Гвинт-фіксатор на регулювальної рукоятці послаблюється.
 • Рукоятка вставляється на необхідний температурний режим, наприклад, 650С.
 • Ведеться спостереження за термометром на твердопаливному котлі після того, як позначка досягне 650С необхідно приєднати ланцюгової провід до заслінці. Головне, повністю не закривати заслінку. Вона завжди повинна знаходитися прочиненими на пару міліметрів.
 • Затягується гвинт-фіксатор.
 • Важливо! У ланцюжка є вільний хід, але він не повинен перевищувати 1 мм.

  Після цього прилад перевіряється у всіх режимах, навіть на максимальному. Головне пам’ятати, що між перевірками має пройти час, так як твердопаливний котел нагрівається і не завжди встигає охолонути. Для отримання максимально ефективного результату необхідно перечекати деякий час, щоб не збивалися температурні режими.

  Вугілля або дрова поступово згасають тому твердопаливним термогенераторам необхідно трохи більше часу для охолодження, ніж іншого аналогічного устаткування.

  Як правильно вибрати регулятор тяги

  Сучасний ринок пропонує велику кількість моделей твердопаливних котлів. Але не всі вони оснащені автоматикою. У таких моделях гільза вмонтована прямо в теплообмінник. Такі котли обов’язково потрібно укомплектувати регулятором тяги.

  Для того щоб правильно вибрати механічний прилад тяги необхідно дотримуватися наступної інструкції:

 • Для успішного підняття стулки потрібно, щоб її вага і потужність термостата відповідали.
 • Температурний діапазон повинний бути в межах 60-800С.
 • Важіль повинен мати кут повороту такою, щоб вистачило повністю закрити і відкрити стулку.
 • Різьблення в котлі і регуляторі тяги повинні відповідати один одному, щоб їх можна було з’єднати.
 • Увага! Гільза на обладнанні може бути розташована зверху або збоку, тому дуже важливо вибирати регулятор з правильним режимом роботи. Розроблені моделі, у яких робота може проводитися в будь-якому положенні.

  Функції обладнання

  У котлі з твердим паливом температура відіграє дуже важливу роль, тому потрібен терморегулятор. Таке обладнання оснащене водяною сорочкою. Для того, щоб вода в агрегаті не закипіла в нього необхідно вмонтувати автоматичний або механічний регулятор тяги.

  Якщо в такому обладнанні закипить вода, то воно може вибухнути, так як відбувається підвищення тиску. При встановленні механічного регулятора доведеться постійно за ним спостерігати. Якщо встановити автоматичне обладнання на твердопаливний котел, то людського втручання не потрібно.