Як вставити нитку в швейну машинку, інструкція, як всилити нитку в швейну машинку

Як вставити нитку в швейну машинку, інструкція, як всилити нитку в швейну машинкуВід правильно просунуті в швейну машинку нитки залежать якісні характеристики майбутніх речей і швидкість пошиття. Неточності в заправці можуть призвести до поломки голки і стати причиною більш серйозних несправностей в машинці. Обов’язковому для всіх майстрів дії потрібно приділити особливу увагу на початковій фазі навчання і знайомства з новим механізмом. Це допоможе надалі змінювати нитки швидко і точно з першого разу.

Як правильно заправити нитку в стандартну швейну машину

Зміст статті

 • Як правильно заправити нитку в стандартну швейну машину
  • Для звичайної рядка
   • Алгоритм дій
  • Перевірка правильності заправки нитки
  • Для роботи подвійною голкою
 • Як заправити нитку в ручну машинку старого зразка
 • Можливі помилки в заправлении нитки

Сумлінно вивчайте керівництво, запропоноване до швейної пристрою. Надійні виробники зацікавлені в довгій роботі своїх механізмів. Тому прикладають докладні схеми, описи та рекомендації по заправці. Якщо інструкції немає під рукою, не засмучуйтесь! Ми розповімо, як виконати цю важливу операцію.

Для звичайної рядка

Принцип заправки нитки для всіх стандартних машин приблизно однаковий.

Для початку необхідно перевірити котушку, щоб вона добре рухалася і ніде не застрявала. Нитка повинна пройти від нитенатяжителя до ниткопритягувача і потім потрапити в отвір голки.

Як вставити нитку в швейну машинку, інструкція, як всилити нитку в швейну машинку

 

Між цими елементами є спеціальні нитенаправители. Це можуть бути маленькі гачечки або пружинки. Вони призначені для направлення нитки в правильну сторону, щоб вона менше чіплялася по ходу руху.

Алгоритм дій

Розглянемо цей процес поетапно.

Як вставити нитку в швейну машинку, інструкція, як всилити нитку в швейну машинку

 • Приступимо до вдеванию верхньої нитки. Вона повинна пройти через направитель і потрапити в нитенатяжитель між двох тарілочок.
 • Далі її підтягують вгору так, щоб почувся невеликий клацання. Це відбувається тому, що всередині нитенатяжителя варто компенсаційна пружинка.
 • Потім нитку пропускаємо через нитеприятягиватель (верхній важіль).
 • Після цього вона проходить по всім нитенаправителям, що зустрічається на шляху прямування.
 • Для зручності піднімаємо голку вгору і вставляємо в неї нитку спереду назад. Необхідно залишити вільний кінець довжиною близько 5 див. Його краще розмістити так, щоб він не заважали і знаходився позаду приладу.
 • Далі слід втягати нижню нитку, попередньо відключивши махове колесо. Для початку необхідно накрутити нитки на шпульку, потім поставити її в шпульный ковпачок.

ВАЖЛИВО! Прослідкуйте, щоб машинка при виконанні цих дій була знеструмлена.

 • Перш ніж шпулька опиниться в спеціальному пристрої, відмотайте трохи нитки.
 • Ковпачок поміщають в човник, відстежуючи, щоб його проріз перетнулася з пальцем шпульки. Повинен пролунати характерний звук. Якщо всі перераховані пункти дотримані безпомилково, то ковпачок буде повністю зафіксовано.

ДОВІДКА! Нитки в шпульці повинні обертатися строго за годинниковою стрілкою.

Перевірка правильності заправки нитки

Щоб упевнитися, що все зроблено правильно, необхідно покрутити махове колесо. Після того як голка прийме верхню, а потім нижню положення, з виїмки під лапкою повинна вийти невелика петелька.

Далі обидві нитки треба з’єднати разом і завести назад під лопатку. Вони повинні знаходитися за лапкою, а верхня повинна проходити між виїмкою лапки.

В кінці заправки необхідно перевірити якість строчки. Для цього потрібно прошити невеликий шматочок на пробному зразку. Якщо нитка обривається, необхідна регулювання. Наприклад, підкрутка нитенатяжителя.

ВАЖЛИВО! При піднятою лапці нитка має легко проходити безперешкодно тягнутися через вушко голки.

Для роботи подвійною голкоюЯк вставити нитку в швейну машинку, інструкція, як всилити нитку в швейну машинку

Якщо потрібен шов, що імітує сходинку распошивалки, то необхідно вибрати спеціальну подвійну голку.

У цьому випадку заправку роблять як зазвичай, але знадобиться додаткова котушка. Обидві ниточки потрібно ввести в натягувач нитки, розташованої зверху. Виконуйте наступні дії.

 • Міняємо звичайну голку на подвійну. Виглядає вона дуже незвично, і при знайомстві з нею можуть виникнути деякі труднощі. Але на практиці все виявляється набагато легше. Необхідно враховувати, що запилена сторона голки повинна направлятися від себе, а закруглена — на людину.
 • Обидві нитки пропускають через всі зустрічаються на шляху нитенаправители. У підсумку нижні нитеводы повинні грати роль роздільника.
 • Ліву нитку заправляють в голку зліва, а праву потрібно вставити справа. Якщо нитевод в однині, то через нитевод проводять ліву нитку, а праву поруч, заправивши її під вушко голки.

Як вставити нитку в швейну машинку, інструкція, як всилити нитку в швейну машинку

Як заправити нитку в ручну машинку старого зразка

У більш давніх механізми використовуються свої способи, вони істотно відрізняються від технології заправки нових машин.

Як вставити нитку в швейну машинку, інструкція, як всилити нитку в швейну машинку

Розглянемо принцип заправління нитки в машинці Ржев.

 • Закріплюємо котушку з ниткою на пристрої.
 • Акуратно протягуємо нитку в натягувач верхніх ниток.
 • Виводимо нитку, застосовуючи спеціальну пружинку для компенсації. Зовні вона нагадує карлючку.
 • Потім опускаємо нитку вниз і втягає його в тримач для голки.

УВАГА! Машинки застарілих моделей мають спеціальну виделку, яка перекидає нитку на себе. Це пристрій є альтернативою нитенаправителя.

Ці вироби можна зустріти лише зрідка. До них відносяться машинки Ржев і Волга.

Можливі помилки в заправлении нитки

Розглянемо найбільш часто зустрічаються нюанси, які є причинами поломок і зниження якості пошиття.

 • Пружинка, яка відповідає за регулювання напруги, погано тримає нитку. Помітити це досить легко. При опусканні лапки нитка вводять голку і направляють догори. При піднятою лапці голка відпускається, а нитка добре тягнеться. Цей прийом слід застосувати неодноразово, фіксуючи, наскільки туго відбувається натяг. Якщо при натягу не виникає заковик, значить, причина криється в пружинці натяжителя.
 • Нитка перетягнута. Це можна помітити по шву на вивороті. Рядок петляє і виглядає нерівно, неакуратно. В цьому випадку слід відрегулювати натяг нижньої нитки.
 • Нижня нитка щільніше за обсягом. Верхня нитка служить основною в кожній строчці і відповідає за нижню, яка повинна бути більш тонкою. Слід підібрати нитку з урахуванням цієї вимоги. Від правильного вибору матеріалу залежить стабільність роботи всього пристрою в цілому і якісні характеристики отриманої в подальшому продукції.

Варто розуміти, що в роботі на швейній машинці не існує дрібниць, тому потрібно дотримуватися строго зафіксовану послідовність дій.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе розібратися з ключовими моментами цього процесу.