Як вставити шпульку в швейну машинку – робимо заміну шпульки самостійно

Як вставити шпульку в швейну машинку  робимо заміну шпульки самостійноБезпосередній вплив на якість пошиття чинить правильно заправлена шпулька в швейну машинку. Багатьох початківців майстрів цей процес лякає. Проте в цьому немає ніякої складності, якщо чітко дотримуватися керівництво.

Для чого потрібна шпулька

Зміст статті

 • Для чого потрібна шпулька
 • Підготовка машинки до зміни
 • Інструкція як правильно замінити шпульку
 • Інструкція

Однією з основних деталей у швейній машинці є шпульный ковпачок. Він повинен бути завжди в справному і в ідеальному стані. Його поверхня повинна бути гладкою. Адже навіть незначний недолік може привести до деформації рядки. Це може бути, як пропуск стібків, так і обрив нитки. Під час пошиття верхня нитка натягує нижню, яка знаходиться вшпульном ковпачку. Обидві нитки переплітаються один з одним в результаті чого виходить стібки.

УВАГА! На ступінь натягу нитки впливає вага шпульки, а також матеріал, з якого вона виготовлена., пластикове виріб буде набагато легше ковзати всередині механізму, на відміну отметаллического.

Підготовка машинки до зміни

Як вставити шпульку в швейну машинку  робимо заміну шпульки самостійноДля початку необхідно підготувати машинку. Розглянемо цей процес поетапно:

 • Дуже важливо підняти голку у верхнє положення. Для цього слід пообертати маховик по напрямку до себе. Також бажано знеструмити машину, відключивши головну кнопку управління. Якщо є необхідність, то перемістити важіль лапки вгору
 • Далі виймаємо шпульный ковпачок. Для цього потрібно відкрити кришку і відсунути засувку. Потім потягнути запор шпульки на себе і поступово, у міру ослаблення цілком дістати виріб.

ВАЖЛИВО! На багатьох приладах є спеціальний креслення заправки, на якому накреслено шлях руху нитки з котушки, а також подальша за цим заправка шпульки.

Інструкція як правильно замінити шпульку

Як вставити шпульку в швейну машинку  робимо заміну шпульки самостійноПочати роботу слід з намотування шпульки. Для цього її необхідно встановити не спеціальний штирь, який розташований на верху пристрою. Слід простежити, щоб нитка зі штиря отматывалась строго проти годинникової стрілки. Повторюйте наступні дії:

 • Для початку слід відмотати трошки нитки і обвести її через дискової натягувач. Найчастіше він розташований з протилежного частини від котушки, приблизно над голкою. До нього також може бути приєднана невелика дротяна деталь, яка тримає нитку.
 • Далі слід провести кінчик в одну з виїмок на шпульці. Далі роблять кілька обертів для первинного закріплення. Багато магазинів пропонують на вибір вже заправлені шпульки.
 • Потім встановлюю шпульку на наматывающее пристрій, який також має вигляд невеликого штиря і знаходиться недалеко від штиря для котушки.
 • Далі фіксують шпульку в положенні для намотування. Для цього штир зрушують вправо, або фіксатор вліво. Якщо все зроблено вірно, повинен пролунати невеликий звук.
 • Щоб запустити процес намотування слід натиснути на педаль машинки або на спеціальну кнопку на її корпусі. Через кілька обертів краще тимчасово зупинитися, щоб відстригти ножицями стирчить кінчик.
 • Заповніть повністю деталь ниткою. Пристрій звичайно зупиняється самостійно. Іноді цей процес краще відстежити.
 • Поверніть фіксатор в колишнє положення. Шпулька готова для подальшої роботи.

Після того як прилад підготовлений, вставлена верхня нитка, а на шпульку намотана нитка слід почати процес заміни шпульки. У сучасних пристроях може бути човник як вертикального, так і горизонтального типу. Більш звичний вертикальний варіант. Він використовується як на виробництві, так і в бюджетних швейних приладах. Горизонтальний тип найчастіше мають більш дорогі електронні машинки. Він вважається більш зручним і може мати прозору кришку, що дозволяє бачити шпульку і роботу нижньої нитки. Також зручно відстежувати можливі неполадки.

Інструкція

Якщо все зроблено вірно і по інструкції, то машинка готова до роботи. Розглянемо цей процес поетапно:

 • Необхідно розмістити шпульку в ковпачку і просунути кінчик нитки у виїмку на ковпачку. Тому перед тим як вставляти шпульку слід відмотати кілька сантиметрів.
 • Шпульный ковпачок під час заправки тримають так, щоб гачок від замку лежав на великому пальці людини.
 • Деталь встановлюють на місце і простягають вільний кінець нитки в жолоб ковпачка. Вона повинна потрапити в пружинну клему і вийти через спеціальну виїмку нитепровода.
 • Потім візьміть ковпачок за затвор і помістіть його в машинку. Коли він розміститися на своєму місці засувку можна відпустити. Він повинен щільно сидіти в пристрої і не повертатися.
 • Далі слід прокрутити маховик на себе так, щоб голка зробила пару звичних їй ходів. У результаті верхня і нижня нитки повинні з’єднатися і на виході виходить велика петелька.
 • Отриману петельку розв’язують, витягають верхню і нижню нитку (близько 15 див ) і направляють їх за лапку.

Як вставити шпульку в швейну машинку  робимо заміну шпульки самостійноДалі слід перевірити натяг нитки. У сучасних пристроях є спеціальні регулятори натягу нитки. В цілому процес заправки ниток може відрізнятися в різних пристроях. В більшості випадків є докладні схеми та описи заправки. Крім того елементи влаштовані таким чином, що про подальші дії легко здогадатися за змістом. Певні труднощі виникають частіше на механізми ручного виду управління.

ДОВІДКА! Нитки в шпульном ковпачку повинні обертатися строго за годинниковою стрілкою.

Заправляючи нитка при першому знайомстві з машинкою, цей процес може здатися складним і виснажливим. Однак, повторивши це дія пару раз, надалі його можна робити дуже швидко, навіть не замислюючись про послідовності.