Як з стільця зробити крісло качалку: різновиди, процес виготовлення

Як з стільця зробити крісло качалку: різновиди, процес виготовленняКомфорт і затишок – невід’ємна частина потреб будь-якої людини. У вихідні багато гуляють в парку, відвідують різні заходи, наприклад, театр, записуються на сеанси масажу. Але буває й таке, що після чергового важкого робочого дня не хочеться виходити з дому. Хочеться сісти в улюблене крісло, почитати улюблену книгу або подивитися серіал за чашкою кави.

Заміною старого і затишного крісла може стати крісло-качалка. Причому на її появу не потрібно витрачати зайві гроші. Потрібен лише старенький стілець і трохи часу.

У цій статті ви дізнаєтеся, як своїми руками з звичайного стільця зробити крісло-качалку, яка впишеться у ваш інтер’єр і прослужить довговічністю і комфортом.

У кожного в будинку знайдеться старий стілець, який давно втратив своє призначення. Озброївшись олівцем, деревом, лобзиком і ще парою інструментів, можна подарувати йому друге життя.

Різновиди крісел — качалок з стільця

Зміст статті

  • Різновиди крісел — качалок з стільця
  • Процес виготовлення крісла — гойдалки з звичайного стільця.

Але для початку розберемося, які крісла-гойдалки з стільців існують.
Як з стільця зробити крісло качалку: різновиди, процес виготовленняПерший і найпростіший варіант, який, до речі, ми розберемо нижче, — це крісло-качалка на полозах. Найчастіше нічим, крім присутності самих полозів, не відрізняється від звичайного стільця зі спинкою. Тому головною особливістю такої конструкції вважається простота моделі.

Якщо полювання чогось більш модернізованого, рекомендуємо крісло-качалку моделі глайдер. У таких моделях все інакше: основа крісла нерухома, а сидіння рухомо і прикріплений до основи. Для таких моделей використовують маятникові механізми. Такі механізми являють собою кілька планок, які скріплюють сидіння з підставою.

Як з стільця зробити крісло качалку: різновиди, процес виготовленняДалі йде пружинна крісло-качалка. Зробити таке самому, та ще й у домашніх умовах, не так-то просто, адже не кожен майстер здатний на таке. Основу такої моделі нерухомо і об’ємно. Над ним знаходиться ніжка, всередині якої стоїть пружина, що відповідає за погойдування.

Процес виготовлення крісла — гойдалки з звичайного стільця.

Найпростіший і оптимальний спосіб створення крісла-гойдалки з старого стільця – установка полозів. Це ті самі вигнуті дерев’яні частини крісла, за рахунок яких воно і розгойдується.

Основна особливість виготовлення полозів – плавний вигин деталі:

  • Для того щоб виріб «плавало», потрібно мати набиту руку і бути майстром у такій справі. Але є і другий варіант – знайти широку дошку (не менше трьох см), і по кресленнях, підготовлених заздалегідь, випиляти рельєфну деталь з допомогою лобзика.
  • Усі ніжки у стільця повинні однаково просвердлювати збоку наскрізь, після чого в кожній ніжці робиться вузьке поглиблення довжиною 7 см, а ширина самого поглиблення повинна дорівнювати ширині полозів.
  • Далі ставимо стілець на полози так, щоб ніжки увійшли до поглиблення до упору.
  • Беремо маркер або фломастер, оком намічаємо лінію на ніжці, після чого робимо мітки і зафіксованих у місцях просвердлюємо наскрізь.
  • Як показує практика, дерев’яні шипи – самий надійний метод у виготовленні таких виробів. Тому в просвердлені отвори вставляються дерев’яні шипи, спочатку оброблені клеєм.

Важливо: переконатися в тому, що шип проходить через краї заглиблення та отвори в полозах.

  • Використання дерев’яних шипів дозволить домогтися максимальної міцності конструкції, потрібно лише дочекатися моменту, коли клей повністю висохне.

Як з стільця зробити крісло качалку: різновиди, процес виготовленняСаморобне крісло-качалка, виготовлене з звичайного стільця в домашніх умовах, здатне заподіювати дискомфорт при посадці на нього. Щоб уберегти себе від такої незручності, потрібно досягти максимального балансу вироби.
Якщо конструкція дуже сильно нахиляється вперед, рекомендується виготовити поперечні планки в області полозів спереду. Якщо назад – те ж саме, але тільки ззаду. Так ви убезпечите себе від можливих травм при падінні з крісла вперед або назад.

А також незайвим буде обробити конструкцію лаком для дерева. Візьміть пензлик і нанесіть перший шар, після чого дочекайтеся повного висихання лаку і нанесіть другий шар, цього буде достатньо.

Саморобне крісло-качалка не тільки додасть вашому інтер’єру незвичайність та унікальність, але й буде таким собі нагадуванням про момент створення і витрачений не даремно часу. Та й увагу ваших гостей буде прикута до крісла, тому що речі, зроблені своїми руками, завжди дуже високо цінуються.