Як закріпити дзеркало в рамі: дерев’яною, металевою

Дзеркала відносяться до тим невід’ємним атрибутами інтер’єру. З часом їх цінність зростає. Старовинні вироби – велика рідкість. Вони мають витонченістю і блиском, яких позбавлені сучасні варіанти. Але можна штучно надати моделі наліт старовини, використовуючи для цього спеціальні прийоми.

Один з таких прийомів — розміщення в багетній рамі, декор якої виконаний в старовинному стилі. З таким же успіхом реально підібрати варіант оформлення дзеркала в наступних стилях:

 • Модерн,
 • Лофт,
 • Прованс;
 • Шеббі-шик;
 • Хай-тек;
 • Кантрі або іншому.

Це відносно декору рами. А прийоми закріплення в рамі, виготовленої в будь-якому стилі, суттєво відрізнятися не будуть.

Як закріпити дзеркало в дерев’яній рамі

Зміст статті

 • Як закріпити дзеркало в дерев’яній рамі
 • Кріплення до металевої рами дзеркала
 • Можливі проблеми під час роботи

Як закріпити дзеркало в рамі: деревяною, металевоюКріплення дзеркала на стіну найчастіше виконують за допомогою металевих пластин, до яких влаштовано петлі для підвішування предмета. Роботу починають з приклеювання металевих пластин спеціальним клеєм безпосередньо на дзеркало з тильної сторони, званої амальгамою. Дерев’яна рама служить декором.

ВАЖЛИВО: Внутрішні розміри довжини і ширини рами повинні бути на 1 см менше довжини і ширини дзеркала.

Для закріплення дзеркала в рамі її розміщують лицьовою стороною вниз на рівній поверхні столу. Зверху укладають його амальгамою вгору і прикріплюють до рами по її внутрішньому периметру дрібними цвяхами. Перед забиванням (або пристрілкою) цвяшків під них підкладають невеликі шматки ДВП або іншого пом’якшувального матеріалу, що попередить пошкодження, пом’якшить і ущільнить точки зіткнень із цвяхом. Можна закріпити дзеркало за допомогою металевих лапок, під які також прокладають пом’якшувальні прокладки.

Як закріпити дзеркало в рамі? Для виробів невеликих розмірів припустимо спосіб підвішування на стіну без наклеювання металевих пластин-петель. Для цього підійдуть D-образні металеві петлі. Їх прикручують шурупами безпосередньо до тильній стороні рами, що має товщину і ширину, що дозволяють це зробити.

Між петлями протягують досить міцну мотузку, здатну утримати підвішується предмет.

Якщо плануєте розмістити дзеркало в кухні, ванній кімнаті чи іншому приміщенні з підвищеною вологістю, амальгаму необхідно захистити від вологи, щоб вона не окислилась і не потьмяніла. З цією метою з тильної сторони по краю дзеркала (де залишається місце між ним і рамою), обережно видавлюють або клей рідкі цвяхи, обійшовши цієї «ковбаскою» по всьому периметру.

ВАЖЛИВО: або Клей рідкі цвяхи повинні бути без затверджувачів, так як входить в склад затверджувачів кислотна основа призведе до потьмяніння амальгами.

Маленькі вироби можна закріпити в рамці одними рідкими цвяхами або клеєм без затверджувачів.

Кріплення до металевої рами дзеркала

Як закріпити дзеркало в рамі: деревяною, металевоюДля кріплення до металу підходять наступні засоби:

 • Автомобільний клей;
 • Двокомпонентний епоксидний клей;
 • Клей «Момент-кристал»;
 • Високотемпературний герметик;
 • Двосторонній скотч.

Якщо раму можна просвердлити і при цьому не постраждає декор, кріплення можна виконати за допомогою металевих лапок.

Можливі проблеми під час роботи

Як закріпити дзеркало в рамі: деревяною, металевоюЗаймаючись закріпленням дзеркала в рамі і розміщенням його на стіні слід враховувати, що воно помітно важче картини та засоби кріплення повинні із запасом витримувати його вагу.

Щоб створити міцне зчеплення скла з металом, їх поверхні слід очистити від бруду, пилу, знежирити і зняти фарбу. Перед наклеюванням поверхні трохи прогріти феном, щоб їх температура була градусів на 30 вище, ніж у приміщенні. Сильно нагрівати не слід, щоб не урвався дзеркало.

Не слід для нагрівання використовувати відкритий вогонь, т. к. скло коптиться.

Рама або багет, до якої кріпиться виріб, повинні мати чітку геометрію, деревина повинна бути добре просушена. Якщо не дотримати цю умову, висихання деревини може призвести до спотворення відображення.