Коли мова заходить про найвідоміших інтернет-майданчиках, на яких можна придбати товари прямо з Китаю, у пам’яті неодмінно спливе відоме багатьом назва – Таобао. Це величезний мережевий гіпермаркет, де ви можете придбати одяг, взуття, побутові прилади та інше.

Особливістю Таобао є те, що спочатку цей ресурс був призначений тільки для внутрішнього використання жителями відповідної країни. Після того, як популярність порталу зросла, ним зацікавилися жителі країн СНД та інших. Їх привабив широкий вибір товарів, а також демократичні ціни. І перед покупцями виникло питання, як зробити замовлення, якщо покупки можуть здійснювати лише китайці? Відповідь очевидна – через посередників. А от чи можна зробити покупку безпосередньо, давайте розбиратися.

Можна зробити замовлення на Таобао без посередників?

Що являє собою здійснення покупок через посередника? Насправді, проміжних учасників буде двоє: один з них – це житель Китаю, який має мобільний номер, зареєстрований китайським оператором стільникового зв’язку, а також має банківську карту, видану в одному з банків цієї країни. А інший посередник – це житель тієї держави, де знаходиться покупець.

Вам залишається тільки ткнути пальцем в потрібний товар, а інше зроблять за вас: зв’яжуться з продавцем, переконаються в якості товару, домовляться про спосіб доставки, займуться відстеженням посилки і т. д. В підсумку, вам залишиться лише отримати бажане в поштовому відділенні або з рук кур’єра. Послуги посередників не безкоштовні, їх вартість складе близько 15% від суми замовлення.

Якщо ж ви впевнені в собі і не бажаєте покладатися на кого б то не було, то тепер зможете діяти самостійно. З 2014 року сервісом Таобао передбачена можливість прямої відправки замовлень за кордон.

Що від вас буде потрібно:

  • Зареєструватися на сайті.
  • Уважно заповніть всі поля, введіть особисті дані, вкажіть точну адресу, по якому проживаєте, а також контактний мобільний номер – на нього будуть приходити смс-сповіщення про статус замовлення.

  • Вибрати товар.
  • Оформити замовлення.
  • Уважно прочитайте опис речі, переконайтеся, що всі зрозуміли правильно. Визначтеся з кольором, розміром і кількістю.

  • Оплатити покупку одним із запропонованих способів.
  • Чекати замовлення.
  • Якщо виникли питання, не соромтеся зайвий раз звернутися до продавця – у ваших інтересах отримати річ вчасно і в належному вигляді.

    Але тепер свою правоту у разі неотримання замовлення або невідповідність заявленій якості речі вам доведеться доводити самостійно. Не дуже зручно те, що вже на дев’ятий день після оплати обраної одягу переведена сума виявиться на рахунку у продавця, явно за цей час посилку ви ще не отримаєте. Радує те, що портал Таобао працює над усуненням недоліків у роботі, і можна сподіватися, що дуже скоро здійснювати покупки тут можна буде безпечно і з задоволенням.