Для каркасних і дерев’яних будинків може бути використаний різний тип фундаменту. Особливою популярністю у такому разі користується плитное основу. Незважаючи на те, що він вважається найдорожчим, є можливість заощадити деякі засоби.

Особливості плитного підстави

Такий фундамент може бути використаний практично на будь-якому типі грунту. Його безперечною перевагою є те, що він розташовується під всім будинком. В свою чергу він виступає підлогою в кімнатах будинку, тому практично відразу можна укладати підлогове покриття.

Для того щоб мінімізувати втрати тепла варто заздалегідь продумати теплоізоляцію. Для цього перед заливкою бетону укладається шар екстрадованого пінопласту. Не варто також забувати про гідроізоляції.

Навіщо потрібна арматура

Для того щоб бетонна плита збереглася на довгий час і на її поверхні не виникало тріщин необхідно зробити якісний арматурний каркас. Для цієї мети використовується арматура діаметром від 8 до 16 мм В залежності від товщини плити необхідно вибирати і тип арматури. При невеликій товщині доцільніше використовувати арматуру діаметром 8-10 мм.

Сьогодні в магазинах можна придбати готові будівельні сітки металеві. З їх допомогою можна покривати за один раз досить великі площі. Їх вартість в деяких випадках може бути істотно нижче, ніж цін арматури.

При виконанні каркаса з’єднання необхідно виконувати за допомогою в’язального дроту. Всі роботи можна виконати самостійно. Це також істотно знизить витрати, на відміну від варіанту виконані роботи спеціальними будівельними бригадами.

Нюанси виконання каркаса жорсткості

Для того щоб нарізати арматурні прути необхідно використовувати болгарку з спеціальним диском. Краще використовувати з алмазним напиленням. З його допомогою можна виконати більший обсяг роботи. Щоб не купити матеріалу з надлишком, необхідно попередньо провести розрахунки.

Арматурний каркас дуже важливий елемент плитного підстави. Саме завдяки йому підставу зберігає свою цілісність навіть під час сезонних рухів грунту. При правильному виконанні всіх робіт на поверхні навіть не будуть утворюватися тріщини.