Економія паливних ресурсів вже давно стала нагальним питанням для багатьох водіїв. Різні хитрощі є у кожної людини, що сидить за кермом автомобіля, але виробники деяких пристроїв наполягають на тому факті, що саме їх прилад допоможе істотно зняти споживання палива автомобілем. Особливо гостро питання стоїть для водіїв вантажівок на дизельному паливі. До таких пристроїв можна віднести магніти, які кріпляться на патрубок для подачі пального.

Заявлені властивості магнітів.

Виробники магнітів наполягають на деяких фактах призводять до економії палива, до них можна віднести:
• Потужність двигуна, його більш рівна робота.
• Витрата мастила зменшується.
• Нагар на свічках і поршневої частини не з’являється.
• Ресурс мотора значно збільшується.
• Загальні викиди в атмосферу знижуються до 50%.

Закони дії.

Як відомо з шкільного курсу фізики – будь пальне змінює свою форму під різним впливом зовнішнього середовища. При високій температурі паливо розширюється, при низькій температурі або великий вологості стискається. При цьому виникають згустки з молекул вуглеводневих молекул, які не дають процесу спалювання палива в повній мірі. Магнітне поле розбиває ці згустки і паливо згорає рівномірніше, що призводить до економії.

У методу є як прихильники, так і супротивники, перші заявляють про те, що дані пристрої дійсно допомагають істотно заощадити дизельне паливо особливо на вантажівках. Пояснюючи це тим фактом, що багато проведені експерименти не можуть брехати, а вчені, які розробили цю технологію, вже давно отримали свої премії. Противники методу заявляють, що випробувавши пристрій на своїй машині, особливого ефекту не побачили, бо, щоб отримати працюючий електромагніт, потрібно возити з собою громіздкий генератор електрики.

З отриманих результатів можна виділити одну істотну думка. Повне згоряння паливної суміші досягається при надлишку повітря в суміші паливоповітряного характеру. А щоб рівномірно розподілити паливо, його подача проходить через форсунки. Тому можна зробити висновок: справний двигун автомобіля та його постійне ТО є незмінним фактом економії палива. А ставити чи ні магніти на двигун, повинен вирішувати кожен для себе у відповідності з повними технічними характеристиками автомобіля.