Останнім часом питання, а як заощадити електроенергію в приватному будинку, став дуже нагальним серед населення, з-за того, що постійно відбувається збільшення тарифів, і електроприладів будинку стає все більше. Варто розуміти, що зменшуючи споживання енергії, ви сприяєте зменшення споживання природних ресурсів, які на нашій планеті не безмежні. У цій статті представлені легальні варіанти економії електроенергії.

Способи економії електроенергії

 • Заміна лампочок старого зразка, на енергозберігаючі лампочки. Дані лампочки стали дуже популярні останнім часом і вже неодноразово доведено, що вони дійсно економні. Коштують такі економки не дешево, але термін служби виправдовує їх вартість.
 • Замість лампочок можна використовувати світлодіодне освітлення, яке споживати ще менше електроенергії, ніж лампочки економки.
 • Правильне використання освітлення. Необхідно раціонально використовувати не тільки електроенергію, але і природне освітлення. Також дуже часто в дитячі кімнати набувають світильники на сонячних батареях, які протягом дня наповнюються енергією, а ввечері без будь-яких витрат електрики радують своїм теплим освітленням.

  В кімнаті крім стельового світильника повинно бути бра або нічник, який можна включити перед сном. Таке освітлення, особливо на экономках, дозволить заощадити ще пару трійку рублів.

 • Виключити використання електрообігрівачів. Для цього необхідно підрахувати, скільки ви витрачаєте на обігрів будинку за допомогою обігрівача і скільки треба витратити грошей, щоб одноразово утеплити приміщення.

  Якщо зробити якісне утеплення, тепло в зимовий час нікуди від вас не дінеться.

 • Електропроводка в будинку. При необхідності потрібно позбутися від зайвих трійників або перенесення. Якщо багато трійників використовується в будинку, то при цьому збільшується опір мережі і підвищується споживання електроенергії.
 • Економія електрики на кухні. Необхідно уважно ставиться до споживання енергії, якщо встановлено електроплита.
 • Економимо електрика на холодильнику. Неправильне використання пристрою може призвести до великого споживання енергії.
 • При використанні спеціального комп’ютера або обладнання, можна встановити автоматичний контроль над електроспоживанням.