Не дивлячись на те, що бум на принтери сходить на ні, питання економного друку будинку все ще актуальний. Зрозуміло, що для друку якісних фото або інших матеріалів, краще звернутися в друкарню або фотоательє. І домашні принтери призначені більше для роздрукування яких-небудь документів або текстів.

Як заощадити фарбу в принтері друку фото. Якщо немає бажання звертатися в спеціалізований салон, уникнути зайвих розтрат вам допоможуть ці поради.

Якщо друкуєте дуже багато, то краще придбайте систему безперервної подачі чорнила. Встановити СНПЧ можна і самостійно. Витрати на друк знижуються в 20-60 разів. Все залежить від вашого принтера і якості використовуваних матеріалів. Практично левова частка витрат припадає на фотопапір, яку при великих обсягах, можна закуповувати за оптовими цінами.

Умови зберігання чорнила важливі не менше. Незалежно від того, стоїть у вас СНПЧ чи ні. При жаркій погоді деякі чорнило згортаються. Барвний пігмент відшаровується і загусає так.

Кожен раз, коли принтер включається, він робить продування системи. Робиться це не повітрям, а чорнилом. І чим частіше ви його включаєте, тим більше чорнил він на це витрачає. Якщо є можливість підключити принтер до бесперебойнику, то не вимикайте його взагалі. Це відноситься тільки до струминних принтерів. З лазерними так робити не треба. Тобто навіть якщо ви не друкуєте, а просто включили-вимкнули принтер, він продуває сопла, готуючись до друку. Тому якщо і друкувати, то оптом.

Якщо у вашого принтера не два картриджа, а кілька (під кожен колір), то міняти або поповнювати їх краще все відразу. Навіть якщо чорнило закінчилося тільки в одній капсулі, а в інших залишилося половина або менше. Після заміни картриджа, принтер прокачає чорнило у всіх капсулах, не залежно від того скільки залишилося в інших. І якщо в якомусь з відсіків залишилося чорнила зовсім небагато, то або під час прокачування, або після початку друку вони закінчаться. І знову доведеться міняти.

Картриджі краще брати комплектом. Так вони завжди дешевше, ніж окремо.

Рейтинг принтерів 2016

Мабуть лідером можна сміливо назвати Canon Pixma MG5750. Це багатофункціональний пристрій спеціально розроблений для домашнього використання. Він має невеликий розмір і зручний у застосуванні. Оснащений Wi-Fi, автоматичним двостороннім друком і LCD-дисплеєм. П’ять капсул замість картриджів істотно заощадять розтрати на чорнило.

Officejet Pro 6230 трохи поступається попередньому принтера. Але для друку різного роду документів і ділових листів цілком зійде. У нього немає дисплея USB-порту. Це офісний варіант.

Якщо ви творча особистість, любите працювати з кольором, захоплюєтеся фотографією або ілюстрацією, то Expression Photo XP-760 як раз для вас. Саме повнокольоровий друк на якісному папері виходить у нього найкраще. Він не підійде для листів та документів.