Напевно, в кожній сім’ї бувають ситуації, коли є необхідність економити на всьому, навіть на їжі. У такому положенні корисно буде дізнатися, як заощадити фарш на котлети. Рецепти, запропоновані в цій статті, дозволять нагодувати всю сім’ю, не вибиваючись з бюджету.

Ні в якому разі не слід економити на якості м’яса, не уподібнюйтеся кухарям радянських їдалень і не робіть фарш з м’яса другого сорту з жилами і плівками. Краще вже візьміть якісне м’ясо і додайте до нього побільше овочів. Це не зашкодить смак котлет.

Рецепт економних котлет

Для котлет потрібно буде приблизно 500 г будь-якого фаршу. Підійде фарш з яловичини, свинячого м’яса або курки. А можна приготувати збірний фарш з різних сортів м’яса. Візьміть булку черствого хліба і обріжте з неї всі кірки. М’якоть наріжте кубиками і залийте склянкою води. Розімніть Руками хлібний м’якуш з водою, щоб вийшла каша. Тепер відіжміть рідину і додайте хліб до фаршу.

Четвертинку качана капусти середнього розміру настрогайте дрібно, посоліть і розімніть руками, щоб виділився капустяний сік. Додайте капусту до фаршу. Одну велику моркву потріть на тертці дрібного розміру і додайте у фарш. Туди ж дрібно наріжте одну цибулину і пучок зелені. Яйце теж вбийте в фарш. Додайте до фаршу за смаком сіль і перець і ретельно перемішайте. Смажити котлети треба як зазвичай. Попередньо обваляйте їх у сухарях і смажте на сковорідці з двох сторін в рослинному маслі.

З цієї кількості продуктів вийде велика кількість котлет. Частину з них можна навіть заморозити про запас і відправити на зберігання в морозилку.

Ще один рецепт котлет

Для цих котлет підійде жирна яловичина або телятина. Буде потрібно 500 г м’яса, яке потрібно подрібнити. Стільки ж хлібного м’якушки залити водою і розім’яти. Можна замість води скористатися молоком. Потім додати до фаршу віджатий м’якуш.

Тепер займемося добавками. На дрібній тертці потріть одну картоплину середнього розміру і додати до фаршу. Пучок зелені дрібно покришіть і теж додайте у фарш. Не забудьте додати у фарш сіль та перець. Якщо бажаєте, додайте спеціальну приправу для котлет. Добре перемішайте фарш, зліпити котлетки, обваляйте їх у сухарях для панірування. Якщо під рукою не виявилося панірувальних сухарів, то для заміни цілком згодиться манка. Смажити котлети необхідно на добре розпеченій сковороді з рослинним маслом.