Подорожі по Європі один з поширених відпочинку російських туристів. Але на жаль, добиратися до більшості європейських міст можливо тільки авіатранспортом. Але перельоти на літаку є недешевим задоволенням, на яке мандрівникові доводиться віддавати значну частину свого відпускного бюджету. Тому завжди актуальним залишається питання, як заощадити на авіаквитках подорожуючи по Європі.

Коли краще купувати авіаквитки в Європу. Умови пошуку

Насамперед, варто пам’ятати, що значно дешевше коштуватимуть квитки, куплені заздалегідь. Тому шукати підходящий варіант дати і часу рейсу краще починати задовго до подорожі. Як правило, квитки надходять у продаж за 330 діб, але найменш ризиковано купувати їх за 2 місяці до вильоту. Важливо не забувати при цьому уточнювати умови повернення авіаквитків, так як до моменту подорожі можуть виникнути непередбачені обставини, що призводять до порушень строків вильоту. Більшість російських авіакомпаній, готові прийняти назад проїзні документи не пізніше ніж за 24 години до рейсу, а ось закордонні оператори практикують безповоротні квитки.

При покупці квитків, краще вибирати дні вильоту на тижні, наприклад, в деяких авіакомпаніях у вівторок, середу та четвер перельоти коштують дешевше, ніж у п’ятницю та вихідні дні. При цьому важливо правильно здійснювати пошук дешевих квитків, робити це краще вранці або пізно ввечері, коли пошукові системи не встигають відреагувати на попит і змінити вартість в більшу сторону.

При виборі рейсів варто врахувати сезонність, але важливо пам’ятати, що для кожної країни вона різна. До того ж більшу кількість пересадок, може зменшити вартість квитка на пристойну суму на відміну від перельоту прямим рейсом. Істотно заощадити на авіаквитках по Європі можна за рахунок прагнення компаній повністю укомплектувати рейси і, купивши маршрут туди — назад. Але такий варіант вийде за умови придбання проїзних документів у одного і того ж авіаперевізника.

Акції та бонуси

Не варто залишати без уваги і акційні програми авіакомпаній. Стежити за ними можна за допомогою офіційних сайтів або інших спеціальних пошукових систем. Дуже часто проводиться передосіння розпродаж квитків в європейські країни, коли сезон відпусток закінчується і пасажиропотік зменшується. Але ж при цьому у багатьох країнах, навпаки, тільки настає сприятлива пора.

Більшість компаній, що надають послуги авіаперельотів, практикують застосування програм лояльності. Вони являють собою можливість вибору пасажира витратити накопичені бонуси на придбання квитків та інших супутніх послуг. Для цього достатньо користуватися рейсами тільки одного авіаперевізника, але потрібно знати, що бонусний переліт купити не так-то просто.

Існують і інші нюанси, при врахуванні яких можна спробувати заощадити на авіаквитках по Європі. Серед таких варіантів варто відзначити перельоти лоу-костерами. Так називаються бюджетні перевізники, які пропонують низьку вартість рейсів до Європи допомогою скорочення пасажирських послуг, які оплачуються за бажання додатково. Тільки треба бути готовими до того, що рейси таких авіакомпаній часто затримуються, у них використовуються літаки одного типу, а пасажири не розділяються по класах.

Бажаючим заощадити, можна також порадити скористатися чартерними рейсами. Це разові маршрути, що виконуються по замовленням. Як правило, ініціатором такого перельоту стають фірми, до яких і доведеться звернутися за покупкою квитка. Пошук чартерів можна здійснювати і на спеціальних пошукових сервісах.