Постійне підвищення тарифів на електроенергію штовхають людей на методи, які дозволяють платити менше, при цьому не завжди такі методи законні. Більшою мірою це вимушена міра, пов’язана з непосильними рахунками за комунальні послуги.

Прості методи зупинки лічильника

Серед величезної кількості людей, які прийняли рішення економити таким методом, найпоширенішим варіантом є використання магніту або голки. Перед тим як заощадити на електриці в обхід закону варто добре подумати.

Магніт дозволяє зупинити лічильник і при цьому не потрібно порушувати цілісність усієї конструкції. Магніт дозволяє повністю зупинити прилад або значно зменшити його швидкість. Після того як магніт прибрати робота лічильника відновлюється. Таким способом можна скористатися, якщо встановлений лічильник старого зразка з диском або моделі типу СО-ЭАК2М. У другому випадку магніт необхідно прикладати безпосередньо до передньої стінки. Це пов’язано з тим, що обертова частина двигуна знаходиться попереду.

Використання шпильки або голки

Даний метод економії відрізняється більш складним процесом виконання. Даний метод припускає порушення цілісності конструкції. Необхідно в корпусі приладу зробити невеликий отвір, у яке буде просунута голка, шпилька або тонка спиця. Цей метод підійде тільки для приладів механічного типу.

За допомогою такого способу можна не тільки пригальмувати обертання, але і повністю його зупинити. Складність методу полягає в тому, що потрібно зробити дуже тонке отвір і при цьому не пошкодити корпус в цілому. Важливо розуміти, що навіть невелике отвір буде виявлено контролером при ретельному огляді лічильника.

Які методи можна використовувати ще

Більш досвідчені майстри в сфері такої економії можуть використовувати вторинну обмотку, змінювати полярність, шунтувати струм трансформатора. Ці методи дозволяють взяти «безкоштовно » деяка кількість електроенергії. Використовувати такі методи зможуть тільки досвідчені майстри, самостійне втручання може призвести до негативних наслідків, тому варто бути гранично обережним. Можна одержати не лише штраф, але й завдати величезної шкоди здоров’ю,

Будь-яке втручання і економія електроенергії таким способом незаконними і тягнуть за собою чималі штрафи. Тому варто заздалегідь оцінити всі за і проти і тільки потім приймати остаточне рішення.