Істотні витрати під час будівництва припадають на фундамент. Це основа будинку і важливо виконати всі роботи правильно. Але є також можливість заощадити, тільки це потрібно робити правильно.

Основні різновиди фундаменту

Сьогодні для будівництва будинку може бути обраний різний тип фундаменту. Є кілька варіантів, які користуються особливою популярністю:

  • стрічковий;
  • плитний;
  • стовпчастий.

Найдорожчим варіантом вважається плитковий монолітний фундамент. Дана різновид підстави передбачає заливку бетону під всі будови. На такій підставі можуть бути зведені будинку каркасного типу. Для зведення будинку в декілька поверхів варто використовувати стрічковий фундамент. Він у свою чергу може бути збірним або монолітним. У першому варіанті використовуються готові блоки, які з допомогою важкої техніки опускаються у підготовлену траншею.

Стовпчастий фундамент підійде в тому випадку, якщо рівень промерзання занадто великий, і використовувати стрічковий фундамент недоцільно. Сьогодні особливою популярністю користується пальово-гвинтовий фундамент. Для його побудови використовуються спеціально виготовлені металеві палі з лопатями.

При виборі фундаменту дуже важливо враховувати не тільки тип ґрунту, але і кліматичні умови регіону. Також не варто забувати про будову в цілому. Скільки поверхів передбачається, і з якого матеріалу буде здійснюватися будівництво.

Як заощадити на фундаменті

Є кілька можливостей заощадити витрати на фундаментних роботах. Економити на якості бетонного розчину неприпустимо, це може привести до швидкого руйнування підстави і низькою його міцності. Але віддавши перевагу стрічковому основи можна використовувати бут в якості наповнення. Це дозволить заощадити на кількості розчину. Можна зробити гарну подушку, внаслідок чого товщина фундаментної стрічки трохи зменшитися,

Віддавши перевагу стовпчастий фундаменту, в якості опорних елементів можуть бути використані дерев’яні стовпи. Але занурюючи їх у землю важливо виконати попередню підготовку. Вона полягає в обробці дерев’яних стовпів спеціальними антисептичними засобами. Це захистить деревину від негативного впливу вологи.

Дотримуючи всі рекомендації можна заощадити на фундаментних роботах, при цьому отримати підставу для дому, яке буде відповідати всім вимогам і нормам.