Іпотека – це єдина для багатьох людей можливість стати власником власного житла. Позичальники в курсі, що в результаті доведеться переплатити велику суму, але іншого виходу іноді просто не знайти. Ми розповімо, як можна погасити іпотечний кредит вигідно для вас.

Зверніть увагу! Чим довше ви не платите гроші, тим більше переплата.

Більш вигідний спосіб погашення іпотеки – це достроковий. Термін іпотеки і форму платежу потрібно підбирати, виходячи з розміру доходів клієнта. З метою економії на виплатах рекомендується першу половину терміну кредиту погашати його заздалегідь. Це найбільш оптимальний варіант, так як на початкових термінах іпотеки, як правило, виплачують відсотки за кредитом, а тіло кредиту погашається вже в другій половині терміну.

Позичальник може в будь-який зручний для себе час достроково погашати іпотеку.

Перед тим, як внести достроковий внесок, необхідно в обов’язковому порядку сповістити про це кредитора. Ще за кілька днів, а то і тижнів радять написати в банку спеціальну заяву про те, що ви можете внести гроші не за графіком. Також потрібно вказати, яку суму ви готові віддати і в який час. Пам’ятайте, що всі внески йдуть на погашення лише основного кредиту. Знизити термін іпотечного кредиту, в основному бажають ті, хто перебуває в стабільному матеріальному становищі.

Іноді буває так, що банки не припускають послуг по достроковому погашенню. При бажанні можливо лише зменшити розмір платежу, а от скоротити термін ніяк не вийде. Тому фахівці радять заздалегідь звертатися в той банк, який дає можливість втілити плани.

Як правило, спочатку вибирають грамотно складене речення.

Іпотека і материнський капітал

Більшу частину іпотечного кредиту можна погасити грошовими коштами материнського капіталу. Якщо у вашій родині народилася друга дитина, то держава виплачує суму в розмірі 429 тисяч рублів. Ці гроші можна з легкістю направити на погашення іпотеки.

На що ще потрібно звернути увагу?

Якщо ви хочете вигідно і грамотно підібрати іпотечну програму, то зверніть увагу на наступні нюанси:

  • Кінцеву переплату, так як багато заклади можуть заманювати людей невисокою процентною ставкою;
  • Розмір процентної ставки;
  • Вартість інших послуг, наприклад, комісії за іпотеку або заявки клієнта;
  • Вартість послуг спеціалістів зі страхування, оцінювача, нотаріуса.