У часи світової кризи, багато хто на собі відчули крайню необхідність в економії власного та сімейного бюджету. Про це і про інших невеликих хитрощі планування невеликого бюджету пропонуємо прочитати в нашій статті.

Як багато хто вже усвідомили, прийшли нелегкі часи, і це в першу чергу, стосується фінансової точки зору даного аспекту. В період кризи, під удар в першу чергу потрапляють предмети першої необхідності і базовий набір продуктів харчування. Необхідність жорсткої економії ще була за часів молодості наших батьків, і відмовити собі в черговий радості покупки ми просто не звикли.

Тепер прийшов час використовувати досвід минулих поколінь, зав’язати пояс тугіше, але при цьому продовжувати радіти життю і відчувати себе впевнено в завтрашньому дні. Просто варто почати витрачати свої кошти більш дисципліновано і не витрачати гроші на непотрібні дрібниці.

Економити потрібно з розумом

Економію можна порівняти з невеликим квестом по плануванню своїх теперішніх і майбутніх витрат. Планування необхідно почати на той проміжок часу, який пов’язаний у вас з виплатою авансу чи заробітної плати. Продукти, комунальні послуги, речі першої необхідності та інтернет (якщо є необхідність) – це і є базовий список тих витрат, який повинен уявляти собі людина, що живе один.

Якщо ж мова йде про сусідів або повноцінної сім’ї, то витрати потрібно ділити на суму планованого доходу всіх мешканців, бажано з розрахунком на день. Решту «різницю» відкладаємо на чорний день, який можна потім витратити на непередбачені витрати, подарунок або майбутній відпустку.

Не варто забувати про дрібних непередбачені витрати, такі як проїзд і дні народження родичів, колег по роботі та друзів. Великі витрати краще робити відразу після отримання грошей, такі як оплата комунальних послуг або придбання проїзного. Не варто витрачати більше, ніж було заплановано на день. Кожен раз, виходячи за рамки щоденного бюджету, ви не будите урізати собі бюджет наступного дня, а швидше прискорите момент утворення істотного дефіциту в кінці місяця.

При плануванні бюджету варто враховувати тільки стабільний дохід, чекати грошових надходжень з боку не сумісно з відчуттям стабільності в завтрашньому дні. Сидіти на хлібі і воді також не варто, якщо тільки мова не йде про крайню необхідність і стабільному, але не великий заробіток.

Подушкою безпеки може бути відкладена на чорний день сума грошей, нехай вона буде не великий, але розуміння того, що вона є і може бути витрачена в будь-який момент, додасть відчуття необхідного оптимізму і впевненості в собі. Азарт зібрати більшу суму, також зможе стати захоплюючою задачею, а зайва копійка, відкладена в скарбничку – приємною дрібницею, яку ви зможете витратити на себе, коли захочете.