Літній час – це пора відпусток і відпочинку. Одні люди їдуть на курорт насолоджуватися морем, інші проводять всі три місяці літа у себе на дачі. Однак буває така ситуація, коли в квартирі нікого немає, а гроші все одно «капають». У цій статті ми розповімо, як заощадити на послугах ЖКГ, коли ви перебуваєте у відпустці.

Кому можна не платити?

Повністю звільнити себе від сплати компослуг не можна, але зате реально отримати перерахунок за газ, воду гарячу і холодну. Підставою для цього може бути відсутність в будинку більше 5 днів. На жаль, ця можливість не передбачена для тих, у кого в будинку індивідуальні лічильники. Ці люди отже можуть не платити за перераховані послуги.

Також вам доведеться оплачувати «загальнобудинкові» послуги. Наприклад, якщо під час відпустки ви не користуєтеся сміттєпроводом, від вас все одно вимагатимуть гроші. Крім того, не вдасться заощадити на оплаті опалення, телефон, житлофонду, колективної антени. Можна сказати, що економія ваших коштів під час відпустки становитиме не більше 30 відсотків.

Економія на квартплаті: основні моменти

З метою економії на квартплаті, рекомендується перестати платити за те, чим не користуєшся.

Приміром, за такі послуги, як:

— Радіоточка, жодного разу не використовується.

Якщо в період відпустки у квартирі ніхто не проживає, то доцільно розповісти про це керуючої компанії. Це дозволить уникнути плату за ресурси.

Якщо відпочиваючі не витрачають воду, взагалі не вмикають світло, то відповідь на питання проста: немає витрат – немає оплати.

Щоб не викидати гроші на вітер «і не платити за невитрачене ресурси, слід здійснити перерахунок.

Його роблять за той час, коли в будинку ніхто не жив і не користувався послугами.

По-перше, потрібно надати заяву на перерахунок. Також знадобиться підтвердження відсутності мешканців у зазначений термін. У ролі таких документів можуть виступати:

— Лікарняний Лист;

— ЖД і авіа-квитки;

— Путівка в санаторій;

— Довідка про відрядження з робочого місця.

Яку суму можна заощадити?

А чи варто витрачати дорогоцінний час на оформлення перерахунку? Давайте розберемося. Наприклад, якщо у вашій родині 2 дорослих та 2 дітей та ви зібралися на море на місяць. За газ в місяць з однієї людини стягується близько 50 рублів, за водовідведення – близько 21 рубля, за холодну воду – 29 рублів за метр кубічний, за гарячу – 135. В сумі вийде близько 2200 рублів. Виходить, якщо ви не полінуйтеся, то можна заощадити грошові кошти.