Дуже велика частина населення знімає житло, а не володіє нею. На жаль, щороку збільшується плата на оренду житла, що збільшує навантаження на наймача, до того ж заробітна плата не зростає пропорційно всім підняттям цін. Але ще часто на плечі наймача лягає і оплата комунальних послуг, які, до речі, з’їдають 1/3 або 1/4 заробітної плати у населення з середньостатистичним заробітком.

Багато хто задається питанням про економію, в даній ситуації марно сперечатися з орендодавцем, так як не захоче платити один, обов’язково знайдеться інший, який погодитися платити встановлену суму за квартиру. А от комунальні послуги – це саме те, де можна істотно зменшити витрати.

Для багатьох економія – це вимкнути світло за собою, своєчасно вимкнути і прикрутити кран, але цього не достатньо, щоб кардинальним чином вплинути на ситуацію.

Більш ефективні методи – це установка сучасного устаткування, яке чітко буде показувати, і фіксувати ваші особисті витрати.

Економія на воді

Щоб менше платити за воду, а це один з основних матеріальних пунктів в графі комунальних умов, необхідно наполягти на встановленні лічильника в квартирі.
Звичайно, є частка ризику, що орендар може відмовитися, але цей пункт ідеально погоджувати при заселенні. А установку можна взяти на себе, але в рахунок плати за оренду.

Чому це так важливо? Відповідь досить простий, на квартири без лічильників розписують вартість послуг за усередненими показниками, але якщо говорити відверто, то за суттєво завищеними показниками. До того ж платити ви будете не строго за те, що спожили, а за обсяг, який виходить в процесі ділення загального показника на кількість прописаних мешканців. І де гарантія, що ви не платите за сусіда, який не живе в своїй квартирі, а пустив квартирантів і не одного а як мінімум трьох.

Економія на електроенергії

У цьому випадку так само необхідно встановлювати новий лічильник, тільки не звичайний, двухтарифні, або в ідеалі трьохтарифний. Це лічильники, яких запрограмоване розмежування на час доби. Як відомо споживання енергії в нічний час коштує менше, ніж вдень. Установка такого обладнання дозволить заощадити до 20-25 % від звичайних показників.

Дрібним, але в теж час так само економним вважається встановлення економних лампочок, які споживають менше електроенергії, але при цьому працюють довше, світять яскравіше.

Економія на опаленні

Цей пункт комунальних платежів менш гнучкий. Так як якщо, проживати в багатоповерховому будинку і на ньому немає єдиного лічильника витрати тепла, потрібно організувати процес установки, а не всі охоче йдуть на ці заходи.

На щастя в новобудовах всі ці сучасні датчики по теплообміну і показниками вже встановлені, але в країні велика кількість старих будинків, в яких даного обладнання немає.

Звичайно простіше, якщо проживати в приватному будинку, там досить встановити сучасний котел з терма — датчиками і в будинку буде справжнє літо, а цифри зі лічильника не будуть засмучувати.

Економити в наш час можливо, але парою, перш ніж почати економити, необхідно капітально вкластися, що, на жаль, не всім під силу.