Народження нової людини — це момент, ознаменующий початок абсолютно нового життя для його батьків та інших близьких родичів. Він ще не встиг пристосуватися до життя в новому світі, а тому оточуючим потрібно подбати про те, щоб малюк завжди був ситий, задоволений і одягнений.

У перші місяці життя дитина росте, в прямому сенсі, як на дріжджах. Вчорашня сорочечка вже не хоче застібатися, а повзунки стали короткуваті. При цьому одяг для самих маленьких коштує недешево. Чи можна в такій ситуації якось заощадити без шкоди для малюка? Відповідь читайте у статті.

Як знизити грошові витрати на одяг для самих маленьких

Виявляється, заощадити на одязі для новонароджених можна, головне, з розумом підійти до питання покупок. Допоможуть наступні способи:

1. Складання чіткого списку, що необхідно придбати.
Прийшовши в звичайний дитячий відділ одягу, ви втратите голову від великої кількості рожевого, блакитного, мереживного, з собачками, котиками і т. д. Зберігайте спокій. Якщо міркувати об’єктивно, то дитині насправді потрібно набагато менше одягу, ніж думають дорослі. Головне, щоб були комплекти на різну погоду, від спекотної до холодної. Якщо ви плануєте сповивати дитину, то, швидше за все, на перший час вам буде достатньо двох тонких і двох теплих сорочечок, а також двох тонких фланелевих і двох теплих пелюшок. Якщо вдома тепло, то шкарпетки і чепчик не знадобляться, краще не перегрівати малюка.

Для того щоб відвідати лікаря вибирайте одяг, яку легко знімати і одягати. Велика спокуса нарядити свою лялечку в сукні, мереживні шкарпетки і т. д. Але подумайте, чи будете ви себе комфортно почувати, коли потрібно швидко роздягнутися і одягнутися, а за дверима чекають ще двадцять матусь з малятками на руках. Вибирайте одяг на кнопках, з нею зручніше мати справу, ніж з гудзиками, які ще й можуть расстегнуться самі по собі.

2. Зверніть увагу на продаж одягу з рук, а також секонд-хенди.
Це чудові варіанти для тих, хто хоче зберегти фінанси. У новонародженого віці малюки не бігають, не стрибають, практично не забруднюються, тому після них одяг часто залишається в ідеальному стані. Є сенс заглянути на сайти, де люди пропонують стала непотрібною одяг для малюків, можливо, щось вам сподобається.

Не переживайте, що до вашого крихти носив одяг хтось інший, досить випрати її при високій температурі, а потім пропрасувати з двох сторін, і річ буде, як нова. Те ж стосується і секонд-хендів, вибирайте товари там ретельно і обов’язково піддавати термічній обробці.

3. Попросити у родичів і друзів.
Напевно у батьків найменших діток залишилися купи речей, які їм вже не за розміром. Часто люди не знають, як від них позбутися. Викидати шкода, але забивати шафи теж немає сенсу. Швидше за все, вони з радістю дадуть вам паплюжити все необхідне.

4. Зшити самостійно.
Виготовити найпростішу одяг під силу кожній мамі. Але для цього має бути час, бажання і швейна машинка. Якщо вирішили зайнятися шиттям, краще це зробити ще в період вагітності, так як після народження малюка навряд чи у вас буде на це час.