Швидкість зростання тарифів змушує задуматися про те, як заощадити на опаленні в квартирі. Багато хто вважає, що зробити тут нічого не можна. Однак, економити можна і навіть потрібно.

Основні способи економії

Самим надійним способом економії на опаленні є встановлення спеціального лічильника на тепло. При відсутності цього приладу обслуговуюча компанія включає в рахунок всі свої додаткові витрати, включаючи відбуваються до вступу до вас у квартиру втрати тепла. А лічильник дозволить вам уникнути непотрібних витрат.

Ще необхідно зменшити втрати тепла. Основні вразливі місця в квартирі, через яких іде тепло, це вікна і двері. Тому їх необхідно утеплити – поставити склопакети з теплоізоляцією або ж просто закрити всі щілини. Двері потрібно замінити на подвійні. Можна ще утеплити і стіни. Це особливо актуально для квартир, що знаходяться в панельних будинках. Часто доводиться утеплювати стіни не тільки всередині квартири, але і зовні. Це необхідно зробити, тому що міжпанельні шви з роками приходять в непридатність і через них значна кількість тепла йде на вітер. Самостійно зробити це неможливо, потрібно скористатися послугами спеціальної бригади. Щоб не утеплювати всі стіни в квартирі, можна обмежитися лише тими, що знаходяться поруч з батареями. Адже батареї сильно нагрівають поверхні поруч з собою, тому багато тепла просто випаровується на вулицю.

Якщо у вашій квартирі в опалювальний сезон дуже жарко, то це теж виливається в додаткові витрати. Часто доводиться провітрювати приміщення, щоб позбутися від перегріву. Але краще боротися з цією проблемою іншим способом. Можна оснастити батареї спеціальними терморегуляторами, які дозволять самостійно регулювати температуру в приміщенні.

Найрадикальніший метод – це повністю відмовитися від центрального опалення і перейти на автономне. Наприклад, встановити в квартирі електричний конвектор. Це дозволить самостійно встановлювати потрібну температуру. Витрати на електрику, правда, значно зростуть. Цей спосіб підійде не всім, наприклад мешканці багатоповерхових будинків, де існує вертикальна система опалення, навряд чи зможуть ним скористатися.

Застосовуючи ці способи економії тепла, ви зможете значно скоротити витрати на опалення. Крім цього у вас з’явиться можливість встановлювати комфортну для вас температуру в квартирі.