Вибухнула економічна криза не зміг відбити бажання багатьох відпочиваючих комфортно відпочити на закордонних курортах. Але тут же постало питання – як заощадити на поїздці за кордон? Методи і поради ми постаралися зібрати в цій статті.

Кілька порад мандрівникам

Порада 1. Плануйте свій відпочинок заздалегідь. Адже це дасть можливість скористатися найвигіднішими акціями авіакомпаній, що користуються величезним попитом, і заощадити на самій витратної частини будь-якого закордонного подорожі – авіаквитках. Та й багато готелів пропонують суттєві знижки туристам, заздалегідь бронирующим у них номери. Щоб не пропустити такі вигідні пропозиції, має сенс стежити за ними на спеціальних сайтах, де зібрані пропозиції готелів і хостелів по всьому світу.

Порада 2. Самостійно організуйте свій відпочинок. Так можна значно заощадити. Ніхто не сперечається, що купити вже готовий тур набагато простіше і зручніше. Адже не потрібно ні про що турбуватися. Але з іншої сторони в цьому випадку доведеться заплатити за послуги посередників. Ви можете самі подбати про маршруті, квитки, візи і готелі. Зараз існує чимало форумів, де можна почитати відгуки про самостійні подорожі і обмінятися досвідом і враженнями.

Порада 3. Оформляйте візу самостійно. Це не так складно, як багато хто собі уявляє, зате не треба буде платити посереднику. А можливо, вам взагалі не потрібна віза. Це можна дізнатися заздалегідь. Якщо ж віза все ж буде потрібно, то зверніться до посольства тієї країни, куди збираєтесь їхати. Там вам дадуть точний список потрібних документів для отримання візи.

Порада 4. Варіюйте час і напрям поїздки, якщо відпочинок виявився занадто дорогим. Зазвичай ціни дуже різняться в залежності від сезону. Тому можна поїхати на відпочинок в більш дешевий сезон, коли туристів не так багато. Якщо ж для вас важливіше вид відпочинку, то вибирайте більш дешеві маршрути. Не зациклюйтеся на екзотиці. Навіть при однаковій вартості відпочинку, авіаквитки в екзотичний тур з’їдять велику частину відпускного бюджету.

Порада 5. Віддайте перевагу хостелам і бюджетним готелям. Адже ви приїхали подивитися країну і насолодитися відпочинком, весело проводити час. Тому не так важливо, в якому номері вам доведеться ночувати. Зараз по всьому світу хостели набирають популярність, все більше туристів обирають саме їх. До того ж у багатьох містах вартість номерів у готелях знизилася.

Рада 6. Самостійно складайте маршрути екскурсій. Таким чином ви зможете не тільки заощадити на послуги гідів, але й будете більш свободу пересування.