Будівництво будинку само по собі захід витратна. І навряд чи той, у кого коштів немає, візьметься щось будувати. Навіть якщо ви виберете самий бюджетний проект і прорахуєте все до дрібниць, навряд чи укладетеся в спочатку заплановану суму. Хоча б тому що будівництво справа не п’яти хвилин. І чим на більший строк розтягнеться ваша затія, тим більше зайвих грошей доведеться витратити.

Як заощадити при будівництві будинку без шкоди якості? Цим питанням задаються багато. У будь-якому випадку, економія коштів досягається не тим, що ви знайдете найдешевші матеріали і бригаду будівельників, згодних працювати за дарма.

Економити на будівництві потрібно на етапі планування

Якщо ваше будівництво починається з вибору ділянки, то завжди земля за містом коштувала дешевше. У курортних районах купівля землі обійдеться набагато дорожче. Але заощадивши на ділянці, можна серйозно витратитися на підведення комунікацій. Перед покупкою ділянки обов’язково порахуйте різницю у витратах.

Так само можна опинитися в збитку із-за доставки матеріалів. Що і де ви збираєтеся купувати, як далеко доведеться везти куплені матеріали. І якщо великі і габаритні ресурси, наприклад цегла, блоки, покрівлю, вікна, доставляють продавці або виробники, то різна дрібниця може обійтися в копієчку. Щоб не їздити по окрузі і всім будівельним магазинам в пошуках потрібних розеток чи відсутнього метра проводки, складіть заздалегідь список всього необхідного. Не лінуйтеся обдзвонювати торгові точки, уточнювати наявність потрібних вам матеріалів. Завжди враховуйте витрати на бензин.

Не економте на геодезії. Дослідження ґрунту і підземних вод варто проводити до того, як ви визначитеся з проектом будинку. Не нехтуйте такими етапами. Подальше зміцнення фундаменту, забивання тріщин в стінах, часткове або, того гірше, повна перебудова будинку обійдуться вам набагато дорожче, ніж послуги геодезистів.

Індивідуальний проект коштує дорожче типового. Але всі бажані зміни, перепланування краще всього вносити до початку будівництва.

Не намагайтеся заощадити на якості. Якщо ви напевно знаєте, що у конкретно виробника будівельних матеріалів ціни вище, але якість на багато краще, то не варто замінювати їх дешевими аналогами конкурентів. Наприклад, правильно зроблене утеплення стін і підлоги, з хороших і довговічних матеріалів, допоможе надалі заощадити на опаленні будинку в цілому.

Бригада будівельників, яка зарекомендувала себе як відповідальні і професійні працівники обійдеться звичайно дорожче. Але вам не доведеться потім витрачати на переробку і усунення недоліків.