Найчастіше обмежений бюджет будівництва змушує забудовників серйозно замислитись про способи заощадити. Існує чимало варіантів, що дозволяють вирішити подібну проблему.

Економія на зведенні споруд з клеєного бруса

Щоб знизити вартість брусового будинку, можна використовувати кілька методів:

1. Облік характеристик будівельного матеріалу, завдяки яким відпадають зайві витрати.

По-перше, брусовому спорудження не потрібен масивний фундамент, отже, витрати на нього істотно знизяться. По-друге, перед початком робіт необхідно вибрати місце для зведення споруди, грунт якого не рухається, а грунтові води знаходяться на безпечній відстані від поверхні. По-третє, рекомендується починати будівництво з середини весни до початку осені, щоб уникнути труднощів і зайвих робіт. По-четверте, можна заощадити на обробці будинку всередині і зовні, тому що клеєний брус виглядає вельми привабливо і не вимагає вирівнювання. По-п’яте, зазвичай брусові споруди використовуються як сезонного житла, отже, є можливість не витрачати гроші на утеплювач і додатковий обігрів.

2. Грамотний проект будинку з бруса. Недорогий заміський будинок не потребує складної архітектури, тому в проект потрібно включити тільки все найнеобхідніше. Важливо пам’ятати, що квадратна будівля дешевше, а великі кімнати вигідніше, ніж маленькі. Також останнім часом актуально об’єднувати приміщення, виконуючи зонування за допомогою меблів та елементів декору.

3. Зменшення витрат на інженерні системи. Відмінним способом заощадити є розташування будівельного майданчика поруч з магістральними комунікаціями. Це дозволить не створювати автономні будівельні системи і витрачатися на важку техніку. Крім того, потрібно врахувати, що вартість газового опалення значно нижче, якщо передбачається тривала експлуатація будинку.

4. Комплексне будівництво брусових споруд. Рекомендується зводити будинки з клеєного бруса самостійно тільки при наявності досвіду та відповідних знань. Якщо ж такі відсутні, то краще найняти кваліфіковану будівельну компанія, яка зможе виконати всі роботи сама.

Як відомо, економити потрібно з розумом, тільки в цьому випадку зменшення витрат не буде шкодити якості брусового будинку. Враховуючи вищеперелічені моменти, можна значно скоротити витрати.