Будівництво будинку як правило вимагає чималих матеріальних витрат. Тому кожен дбайливий господар прагнути максимально заощадити. Адже будинок не тільки потрібно побудувати, але і облаштувати потім для комфортного проживання. Один з бюджетних варіантів — будівництво будинку з бруса. Це не тільки прийнятне за ціною, але і екологічно чисте житло.

Як заощадити при будівництві будинку з профільованого бруса. Вибір такого матеріалу вже дозволяє істотно скоротить витрати. Але щоб потім не розчаруватися і не шкодувати про те, що поскупилися, слід врахувати ряд фактів при будівництві будинку з бруса або колод.

Дешеві будинки тільки для сезонного проживання

Якщо ви плануєте будувати заміський будиночок для літнього відпочинку, то можете особливо не морочитися на те, який брус або колоди вибрати. Для такого приміщення теплоізоляція особливої ролі не грає. Літні будиночки зазвичай мають невеликий розмір. Вони дуже легкі і не вимагають потужного фундаменту.

Щоб побудувати будинок, в якому можна жити і взимку і влітку, вам буде потрібно не тільки спеціально оброблений брус, але і додаткові матеріали для утеплення стін. Але навіть для таких будинків не обов’язково зводити монолітний фундамент. Тут можна сміливо заощадити без шкоди для якості споруди. Зазвичай будинку з бруса ставлять на гвинтовий фундамент. Головне, не забути утеплити підлоги.

Місце і час

Для економії важливий не тільки вибір матеріалу і проект будинку. Обов’язково проведіть геодезичне дослідження грунту. Навіть найлегший будинок дасть певну навантаження на грунт. І якщо ви не врахуєте її особливості, рівень грунтових вод, то потім можете суттєво витратитися, усуваючи тріщини або перекоси.

Також важливо й пора року, коли варто починати будівництво. Зрозуміло, що взимку навіть гвинтовий фундамент не варто зводити. Замерзлий грунт суттєво утруднить будівельні роботи. Це відповідно збільшить розтрати. І по весні, коли земля відтане, можуть з’явитися різні сюрпризи у вигляді сильної усадки або підтоплення.

Обробка та планування

Одна з переваг будинків з бруса — природність і натуральність. Цей матеріал не вимагає обробки. Вам не доведеться витрачатися на штукатурку. Структура дерева прекрасно впишеться в будь-який інтер’єр.

Будинки квадратної форми й з малою кількістю кімнат коштує дешевше, прямокутних. Деякі кімнати можна об’єднувати в одну. Наприклад кухню і зал, туалет і ванну. Якщо немає коштів на зведення двоповерхового особняка, а в одноэтажке мало місця, то можна побудувати будинок з мансардою.