При будівництві власного будинку з СИП панелей у багатьох людей виникає бажання максимально здешевити проект. При цьому важливо використовувати лише адекватні способи економії, щоб в результаті не отримати ненадійне будівля, в якому просто небезпечно жити.

Варіанти заощадити на будівництві

По-перше, значно здешевлює загальну вартість будівлі відмова від внутрішніх перегородок споруди з СІП панелей, основною цінністю яких є чудові теплоізолюючі властивості і легкість установки. Всередині ж будинку подібні характеристики не настільки важливі, тому для перегородок рекомендується застосовувати будь-більш дешевий варіант.

По-друге, висота другого поверху може бути трохи менше, щоб зменшити витрату матеріалів будівництва. При цьому якість будівлі анітрошки не постраждає. Найчастіше на верхньому поверсі знаходяться лише спальні, тому немає необхідності у дуже високих стінах.

По-третє, правильним способом заощадити є застосування недорогий обшивки. Бюджетним і популярним видом внутрішньої обробки виступає гіпсоволокно. Також воно має шумоізоляційні і пожежобезпечними властивостями, у ньому легко можна сховати електричну проводку.

По-четверте, перекриття між поверхами краще робити з СІП панелей, щоб вийшла відмінна утеплена перегородка. Вона дозволить перший час проводити опалення тільки першого поверху, не витрачаючись на другий.Таким чином, будівля буде освоюватися поетапно.

По-п’яте, СІП панелі мають не дуже високий вагу, отже, їм не потрібен масивний фундамент. Досить буде полегшеної конструкції (палі, армований бетон і розчин), що відрізняється надійністю і міцністю.

По-шосте, для зведення споруди з сендвіч-панелей не потрібна велика бригада працівників, з їх установкою легко справляються два-три людини.

В-сьомих, дуже зручно розрахувати витрату СІП панелей. Це означає, що після зведення будинку не залишиться багато зайвих матеріалів і будівельного сміття, які потрібно вивозити з прибудинкової території на великому автотранспорті.

В-восьмих, сендвіч-панелі володіють низькою теплопровідністю. Це дозволяє добре економити на купівлі огрівальних приладів і кондиціонерів, адже від них не потрібна максимальна потужність.

Таким чином, остаточна ціна будинку буде виглядати значно привабливіше, ніж використання інших варіантів. Якщо виникне бажання заощадити на інших моментах, важливо проконсультуватися з досвідченими спеціалістами.