Всім відомо, що технічне обслуговування автомобіля, що знаходиться на гарантії, потрібно здійснювати у офіційного дилера. Інакше можна просто втратити гарантію. Як правило, таке обслуговування коштує невиправдано дорого, адже чимала частина доходу дилера складається з технічного обслуговування проданих автомобілів. Прагнення автовласників дізнатися, як заощадити у дилера на ТО, щоб зберегти гарантію, цілком виправдано.

Способи економії на ТЕ

У вартість технічного обслуговування включаються і запчастини, витратні матеріали та послуги фахівців. Якщо останній пункт ніяк не можна виключити, то на запчастинах і расходниках цілком можна заощадити. Для цього необхідно самостійно закупити все необхідне. В хорошому спеціалізованому магазині вам завжди нададуть якісний товар за прийнятними цінами.

Щоб дилер не міг причепитися до вас і відмовити обслуговувати автомобіль на гарантії, мотивуючи це тим, що при експлуатації були задіяні матеріали невідомого походження і якості, потрібно буде підстрахуватися. Запитайте у продавця всі сертифікати відповідності та якості на продукцію, яку ви купуєте, не забудьте зберегти чеки. Не зайвим буде проконсультуватися із знаючими людьми, які саме матеріали і запчастини вам потрібно купити. Самостійна закупівля потрібних запчастин і витратних матеріалів допоможе заощадити близько 30%.

Іноді в умовах гарантії прописується прямим текстом, що заборонено відвідування неавторизованих сервісних центрів. Якщо ж такої заборони немає, то цілком можна звернутися в хороший сервісний центр на стороні і скористатися їх послугами з ТО за менші гроші. Важливо при цьому виконати обсяг робіт, який наказаний сервісною книгою автомобіля, повністю. У цьому випадку у офіційного дилера не має бути претензій.

Часто виникають ситуації, коли автосалони відмовляють в заміні будь-якого агрегату, мотивуючи це тим, що автомобіль проходив технічне обслуговування не у них. Іноді такі ситуації доходять до крайнощів: наприклад, дилер відмовляється міняти або ремонтувати КПП, якщо охоронна сигналізація була придбана та встановлена не в їх автосалоні. Ви повинні в таких ситуаціях знати, що відмовити в гарантії вам не мають права. Більш того, дилера ще потрібно буде довести, що збої в роботі КПП відбулися із-за того, що сигналізація була встановлена не їм.