Кальян стає все більш популярною розвагою, особливо в кафе і ресторанах. Щоб ваші гості могли довше насолоджуватися кальяном, необхідно вибирати якісне вугілля для нього. Як заощадити вугілля для кальяну і який краще вибрати? Розповімо в цій статті.

Види вугілля для кальяну

Вугілля для кальяну вважається одним з головних складових будь-якого хорошого кальяну. Існує кілька різновидів вугілля, яке використовується для кальяну.

Деревне вугілля отриманий в результаті горіння особливих не смолистих порід деревини. Таке вугілля має приємний запах і м’якість при палінні. Для розпалювання деревного вугілля потрібна довга обробка відкритим вогнем, ви не зможете його розпалити від звичайної сірники. Горіти такий вугілля буде досить довго.

Інший натуральний вугілля для кальяну отримують в результаті горіння шкаралупи кокоса. Для розпалювання кокосового вугілля також потрібен тривалий час. Але порівняно з деревним вугіллям він тримає тепло приблизно в три рази довше. Тому з точки зору економії він краще. Ще одним плюсом кокосового вугілля є те, що він безпечний для здоров’я і не впливає на смак тютюну.

Існують ще хімічні вугілля, які, на відміну від натуральних деревних і кокосових, оброблені спеціальним складом. Це дозволяє дуже швидко розпалити їх, щоб приготувати кальян. У той же час такі вугілля доводиться занадто часто міняти, так і присмак хімічних складових при курінні кальяну все-таки відчувається.

Останнім часом на хвилі боротьби з курінням були винайдені электроугли, які дозволяють курити кальян без диму. Вони випускаються у вигляді спіралі, яка живиться від звичайної розетки. Використовувати электроугли можна кілька разів. При цьому не потрібно довго розпалювати його і перевіряти. До того ж від нього взагалі немає диму. Такий вид вугілля підходить тим, хто віддає перевагу більш легкий кальян, оскільки з электроуглями ви будете палити тільки чистий тютюн без домішки диму. Сеанс куріння кальяну з электроуглями буде тривати довше, так як потрібно буде робити великі перерви між затяжками.

Резюмуючи вищесказане можна відзначити, що для любителів традиційного кальяну, бажаючих заощадити на вугіллі, відмінно підійде кокосове вугілля. Якщо ви віддаєте перевагу більш легке розвага – вибирайте электроугли і відчуйте насолоду від полегшеного кальяну.