Як заробити в декреті? Заробіток вдома в декретній відпустці

З появою новонародженого малюка життя молодих батьків кардинально змінюється. Папа присвячує більшу частину часу кар’єрі і заробляння грошей, а от мама повинна піклуватися про сім’ю.

Декретна відпустка для того і призначений, щоб час знаходження будинку було присвячено лише новонародженому члену сім’ї. Так і трапляється перші півроку. Маленька дитина практично весь час мами забирає на себе. Але після досягнення піврічного віку в малюка молода мама розуміє, що вона і сама може потурбуватися про матеріальний добробут сім’ї. Чи існують реальні варіанти того, щоб заробити в декреті?

Звичайно, так. Способів отримання додаткового заробітку, навіть перебуваючи в декретній відпустці, існує предостатньо. Але молодій жінці важливо пам’ятати, що кожен з варіантів має «дві сторони медалі». Слід враховувати і той факт, що повністю присвятити свій вільний час заробляння грошей не вийде, як правило, молоді матусі дуже втомлюються і вільні хвилинки їм хочеться витратити на себе кохану, або на повноцінний сон.

Саме в цьому і криється головний плюс заробітку, отриманого в декреті: можливість працювати тоді, коли з’явиться бажання або сприятливий для цього час. А які ще позитивні і негативні сторони має заробіток, одержуваний вдома в декреті?

Переваги

Як заробити в декреті? Заробіток вдома в декретній відпустці

 • Здатність самореалізуватися. Як правило, молоді матусі перебувають у декретній відпустці протягом 3-х або навіть більше років. За цей час вони цілком можуть відчути занепад сил у зв’язку з тим, що вони є лише домогосподарками.
 • Додатковий заробіток на дому — це прекрасний спосіб самореалізуватися і зрозуміти для себе, що навіть перебуваючи вдома, Ви зможете внести вагомий внесок у сімейний бюджет.
 • Поповнення фінансового добробуту сім’ї. З появою нового маленького члена сім’ї зростають витрати. Зрозуміло, державних допомог або одна зарплати папи не вистачає на те, щоб молода сім’я не потребувала зовсім не в чому. Жінка, перебуваючи у декретній відпустці і працюючи на дому, може поповнити сімейний гаманець з допомогою власної роботи.
 • Контроль дисципліни. Дитина до певного віку займає весь час у своїй матусі, тому останній не вистачає ні сил на створення зачіски, ні за контролем за своєю зовнішністю. Робота на дому примушує жінку стати дисциплінованою, організованою. Тобто, з появою роботи вона чітко розподіляє час, яке належить відвести на домашні обов’язки, а також на те, щоб присвятити себе виконання робочих обов’язків.
 • Підвищення кваліфікації. Якщо знайти варіант додаткового заробітку, який буде відповідати профілю раніше отриманою спеціальністю, то жінка з великим успіхом може підвищувати свою кваліфікацію, виконуючи професійні обов’язки. Великим плюсом є і те, що при виході на свою основну роботу, вона буде в курсі нових тенденцій своєї професії.
 • Можливість отримати другу професію. Зовсім не обов’язково займатися звичною для жінки роботою, можна з великим успіхом отримати нові знання та навички у зовсім незвичній для неї області. Можливість перекваліфікації є хорошим шансом згодом отримати більш гідну роботу.
 • З усього вищесказаного можна зробити правильний висновок, що заробіток, отриманий в декреті, допоможе не тільки провести з користю вільний час, але і закласти перші цеглинки в дорозі до більш успішного майбутнього.
 • Недоліки

  Як заробити в декреті? Заробіток вдома в декретній відпустці

  Як і будь-яка інша трудова діяльність, робота на дому має свої недоліки.

  Найголовніша помилка молодої мами в пошуку роботи полягає в тому, що вона не представляє точно, чим хоче займатися. Вибираючи вакансії в мережі інтернет, можна знайти велику кількість варіантів. Невизначеність того, чим Ви хочете займатися, може призвести до того, що пошук роботи дуже скоро набридне. Перш ніж починати активно діяти, необхідно визначити гранично точно, який саме спосіб заробітку найбільш кращий для молодої мами. Згодом потрібно, вже виходячи з обраного варіанту, шукати способи отримання додаткового заробітку.

  Робота на дому може настільки захопити молоду матусю, що їй просто не буде вистачати часу на сім’ю і дитину. Підбираючи кращий для себе варіант, не потрібно звалювати на свої плечі величезну кількість обов’язків. Необхідно розподілити час таким чином, щоб його вистачало на побутові потреби та на виконання трудових обов’язків.

  Чого потрібно побоюватися?

  У цій сучасності дуже поширена діяльність шахраїв, які прагнуть заробити на довірливих людях. В мережі інтернет шахраї орудують на повну потужність, тому не можна довіряти сумнівним способів отримання грошових коштів.

  Існує список «посад» і трудових обов’язків, яким не слід приділяти особливу увагу, так як вони не окупляться жодними матеріальними засобами.

  • Онлайн-участь у фінансових пірамідах.
  • Ручний серфінг.
  • Робота на кліках.
  • Отримання доходу на файлообмінниках.
  • Написання різних коментарів до статей.
  • Участь у різного роду опитуваннях.
  • Заповнення анкет за фінансову винагороду.

  Крім усього зазначеного, необхідно з великою обережністю ставитися до таких вакансіях, де попередньо потрібно вкладення яких-небудь грошових сум. У цьому випадку, мова не йде про вкладення матеріальних витрат на розвиток власного бізнесу (інтернет-магазин). З обережністю необхідно відноситься до роботодавців, які просять перерахувати певні суми за підготовку документів.

  Хоч у більшості випадків заробіток, отриманий в декреті, і припускає наявність інтернету, але існують і робочі вакансії, які можуть цілком обійтися і без нього.

  Як можна заробити, перебуваючи в декретній відпустці?

  Як заробити в декреті? Заробіток вдома в декретній відпустці

  Самими основними способами отримання заробітку на дому на сьогоднішній день є:

  • рукоділля;
  • написання курсових, контрольних, дипломних робіт;
  • салон краси на дому;
  • робота в інтернеті;
  • переклад текстів;
  • кулінарне мистецтво;
  • маркетинг в мережі;
  • надання консультацій;
  • репетиторство.

  Що ж являє собою кожен із зазначених варіантів?

  Рукоділля

  Як заробити в декреті? Заробіток вдома в декретній відпустці

  Як рукоділля виступає шиття, в’язання, бісероплетіння, вишивка. Якщо приділяти достатню час виконання трудових обов’язків, то така робота принесе чималий прибуток.

  Молодим мамам можна почати шити чи в’язати одяг для маленьких діток, такі речі користуються популярністю. Перші моделі добре виконати під замовлення, а згодом можна підготувати моделі і на продаж.

  Фото своїх робіт виставляються в інтернеті, можна подати оголошення в місцеві журнали і газети. Фотомоделями можуть виступати маленькі дітки, зокрема і власна дитина.

  Якщо займатися шиттям дрібничок для малюків, то зовсім не обов’язково займатися їх продажем, моделі можна виставляти на прокат.

  Вишивання та бісероплетіння — сучасний вид додаткового заробітку, який здатний принести досить хороший дохід. Ручні вироби користуються великим попитом, тому такий метод заробітку принесе не тільки душевне задоволення, але і відчутну прибавку в сімейному гаманці.

  Кулінарія

  Дуже хороший заробіток можна отримати, якщо випікати торти або пиріжки під замовлення. Оголошення про послуги можна також розташувати в мережі інтернет або подати заявку в місцеву газету.

  Єдине, що потрібно від господині — це старанність і досить тривалий кількість часу на виконання тих чи інших виробів.

  Як заробити в декреті? Заробіток вдома в декретній відпустці

  Репетиторство та консультація

  Щоб отримати гідний заробіток, молодій мамі необхідно знати науки, в яких вона збирається стати репетитором або консультантом. В більший мірі подібний метод заробітку підходить для юристів, бухгалтерів в декреті або для вчителів різних дисциплін.

  Щоб давати консультації та надавати послуги з репетиторства необхідно мати інтернет, електронну пошту, спеціальні програми для спілкування з клієнтами.

  Переклад текстів

  Відмінне знання іноземних мов може послужити гарну службу. В даному випадку рекомендується займатися не тільки перекладом надаються текстів, але і займатися репетиторством з іноземної мови.

  Написання контрольних, дипломних курсових робіт або

  Щоб виконувати подібні роботи молодій мамі необхідно мати свій власний багаж знань. Успішне навчання у Вузі допоможе заробити значні фінансові кошти.

  В даний час величезна кількість студентів звертається за допомогою до майстрів написання контрольних робіт, тому нестачі в клієнтах не буде.

  Крім цього, існують спеціальні сайти в мережі інтернет, які набирають співробітників для постійного виконання трудових обов’язків з написання учбових текстів.

  Мережевий маркетинг

  Як заробити в декреті? Заробіток вдома в декретній відпустці

  Новачкам мережевого маркетингу переважно займатися парфумерією чи косметикою, на них завжди є великий попит.

  Згодом можна зайнятися поширенням таких продуктів, як біологічно активні добавки, різні предмети домашнього вжитку, побутову хімію і т. п.

  Салон краси на дому

  Молоді матусі, які мають певні навички в перукарському або манікюрному мистецтві, ніколи не будуть страждати від нестачі потенційних клієнтів. Єдине, що необхідно строго враховувати при виконанні даних послуг — це постійне дотримання санітарно-гігієнічної чистоти. Домашнього перукаря потрібно заздалегідь запастися усіма необхідними інструментами.

  Робота в інтернеті

  Новітні технології пропонують масу способів отримання додаткового заробітку в мережі інтернет. Найбільш поширеними з них є послуги з написання рерайта і копірайту. Першими помічниками в цій справі зможуть стати сайти з придбання статей.

  Крім фріланса в мережі інтернет можна займатися і фотошопом. Створення рекламних банерів, обробка фотографій користуються величезною популярністю.

  Як показує досвід, заробіток в тривалому декреті — це не «рожева» мрія, а цілком реальна можливість. Але виконуючи нові трудові обов’язки, не потрібно забувати про малюка, який, як ніхто інший потребує міцної материнської любові і постійної турботи.

  Ось один із способів заробітку.