Як завоювати авторитет в очах дитини

Всі батьки хочуть бути прикладом і авторитетом для своїх дітей. Це бажання буває настільки сильним, що батьки готові йти на все і ні перед чим не зупиняються. У своєму шляхетному пориві батьки часто не помічають, що лише створюють враження і своєрідний сурогат, в гіршому випадку діти починають сміятися над ними. Таким чином батьки не досягають своєї мети, і між дітьми утворюється прірва нерозуміння.

З моменту народження батьки є для малюка безумовним авторитетом, який все знає і все може. Батьки забезпечують малюкові стабільність, захищеність і комфортне існування. Цей авторитет не треба завойовувати, він формується сам по собі. У міру дорослішання і становлення особистості дитини батьки можуть втрачати свій заслужений авторитет.

Як завоювати авторитет в очах дитини

Коли соціальні контакти дитини розширюються, у нього з’являється можливість аналізу моделей поведінки однолітків. Найчастіше дитина віддає авторитет комусь із кола свого спілкування, а не батькам. У таких ситуаціях потрібно діяти м’яко. Якщо різко відгукуватися про друзів і оточення дитини, то прірва у спілкуванні може досягати дуже великих розмірів. Так можна втратити емоційний зв’язок з дитиною. Відразу неможливо добитися результату.

Необхідно проявити всю свою мудрість і терпіння.

Як завоювати авторитет?

Авторитет можна створити якщо виконуються наступні умови:

  • Батьки проявляють любов і вимогливість у рівних пропорціях;
  • Прищеплювати дітям повагу до старших;
  • Сприятлива психологічна обстановка;
  • Активна життєва позиція батьків;
  • Вміння дорослих просити вибачення у дитини;
  • Всебічна підтримка батьків.

Як завоювати авторитет в очах дитини

Діти часто бувають схильні до емоційних перепадів, особливо у віці становлення характеру. Не можна з допомогою придушення повернути свій авторитет. Психічне насильство нічого, крім шкоди, принести не може. У момент придушення, дитина відчуває заглушення свого я і внутрішніх почуттів. Навіть якщо дитина буде слухатися і прислухатися до таких методів виховання, то це буде тільки зовнішній ефект.

На глибинному рівні у дитини виникне тільки неприязнь і відчуження. Діти дуже добре почувають фальш і страх. Якщо у батьків не виходить завоювати авторитет, то часто дорослі хочуть домогтися безвольного і беззаперечного підпорядкування. Батькам потрібно зрозуміти, що не можна цілком і повністю контролювати дії дітей. Він повинен отримати свій життєвий досвід, можливо здійснюючи помилки і долаючи труднощі. Таким чином можна виховати інфантильного людини, з відсутністю волі і власної думки. Якщо ж батьки вибирають шлях повчань, то також не досягають бажаного результату. Оскільки у дитини повчання асоціюються з занудством.

Самим руйнівним способом завоювання авторитету є награне і демонстраційне ставлення.

Як було сказано вище, діти дуже добре відчувають фальш, тому обдурити їх дуже складно. В іншому випадку батьки можуть отримати в свою адресу награне ставлення з боку дітей. Самим популярним і одночасно руйнівних є покупної авторитет. У цьому разі гарної поведінки, або хороший вчинок винагороджуються придбанням іграшок або речей. Таким чином формується споживацьке ставлення та очікування найбільш вигідних пропозицій.

Дії батьків

Як завоювати авторитет в очах дитини

В першу чергу потрібно бути щирими по відношенню до близьких та рідних. Якщо вчинки батька і матері носять благородні мотиви, дитина засвоює це на рівні підсвідомості. З плином часу здобуваючи життєвий досвід, дитина буде копіювати моделі поведінки батька і матері. Якщо дитина побачить, що його дії призводять до позитивного результату, то безсумнівно авторитет мами і тата буде беззаперечним. Потрібно дозволити дитині бути самою собою. Не потрібно виховувати ідеального дитини, який повинен відповідати ідеалізованим уявленням батьків, або їх нереалізованим мріям.

Потрібно дозволити дитині робити помилки, і при цьому навчити усвідомлювати ступінь вини. Дітей слід залучати до сімейних радам і обговорення різних сімейних питань. Це підвищить самооцінку дитини, і одночасно авторитет батьків в очах дитини. Як можна більше потрібно часу приділяти дітям. Спільні ігри, походи, прогулянки, відвідування цирку — це невеликий перелік з того, як можна урізноманітнити спільне дозвілля і при цьому зблизитися з дитиною ще більше. Спілкування зближує як ніщо інше.

Розповіді про роботу, досягнення і провали піднесені в простій формі дитині будуть цікаві. Акцент слід робити на досягненнях. При цьому важливо не перехвалити себе. Але потрібно донести інформацію про те, що батьки багато досягли в житті. І найголовніше – завжди і в будь-яких ситуація потрібно виконувати обіцянки. Якщо батьки неодноразово не виконує обіцянки, то завойовують тим самим неповагу до себе. У сім’ї повинні бути визначені правила і традиції, яких дотримуються члени сім’ї. І звичайно ж, у відносинах з дітьми повинна бути довіра, яка є основою для взаємовідносин.